LIFESTYLE

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା , କଫି ଦ୍ୱାରା ତ୍ୱଚାକୁ କିଭଳି ସୁନ୍ଦର କରିପାରିବା !

ଶୀତଋତୁରେ ନିଜକୁ ତାଜା ରଖିବା ଓ ଗରମ ରଖିବା ପାଇଁ କଫି ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ  ଅଟେ । ଡ୍ରିଙ୍କ୍ ଭାବେ କଫି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ହୋଇଥାଏ । ଅନେକ ଗବେଷଣାରୁ ଏହି କଥା ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି ଯେ କଫି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଖୁବ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ  । କିନ୍ତୁ କଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି , କଫି କେବଳ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ, ତ୍ୱଚାକୁ ସୁନ୍ଦର କରିବା ପାଇଁ ଖୁବ ଲାଭଦାୟକ ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କଫି ଦ୍ୱାରା ତ୍ୱଚାକୁ କିଭଳି ସୁନ୍ଦର କରିପାରିବ ;

-କଫି ପାଉଡର୍‌ରେ ଟି-ଟ୍ରୀ-ଓଏଲ ମିଶାଇ ଚେହେରାରେ ମସାଜ କରିବା ଦ୍ୱାରା ବଢୁଥିବା ବୟସର ଲକ୍ଷଣ କମ ଦେଖାଯିବ ଓ ଚେହେରାରେ ଚମକ ଆଣିବ ।

-ଚେହେରାରେ କଫି ଦ୍ୱାରା ମସାଜ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚେହେରାରୁ ତେଲିଆ ଓ କଳାଦାଗ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।

-କଫିରେ ମହଜୁକ ଥିବା ଆଣ୍ଟି-ଅକ୍ସିଡେଣ୍ଟ ତ୍ୱଚାରେ ଚମକ ଆଣିବା କାର୍ୟ୍ୟ କରିଥାଏ । ଆପଣ ଚାହିବେ ତ ଏହାକୁ ଚେହେରାରେ ମସାଜ କରିପାରିବେ । କିମ୍ବା ଏହାକୁ ଫେସ ପ୍ୟାକ୍ ରୂପେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ।

-କଫିରେ ଆଣ୍ଟି ଇନ୍‌ଫ୍ଲେମ୍ୟାଣ୍ଟରୀ ଗୁଣ ମିଳିଥାଏ । ଏହା ଆଖି ପାଖାପାଖି ଅଂଚଳରେ ହେଉଥିବା କଳାଦାଗ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥଆଏ । ତା’ ସହିତ ଏହା ଆଖିଫୁଲା ଦୂର କରିଥାଏ ।

-ଚେହେରାରେ କଫି ପେଷ୍ଟ ଲଗାଇବାଦ୍ୱାରା ତ୍ୱଚାରେ ଚମକ ଆସିଥାଏ।

-କଫିକୁ ମହୁ ସହିତ ମିଶାଇ ସ୍କ୍ରବ ଭଳି ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚେହେରାରେ ଥିବା ମୃତ କୋଷିକା ସଫା ହୋଇଥାନ୍ତି । ତା ସହିତ ତ୍ୱଚାକୁ ମଇଶ୍ଚରାଇଜ୍ କରି ଚେହେରାର ଶୁଷ୍କପଣ ଦୂର କରିଥାଏ ।

– କେଶ ଝଡିବା ସମସ୍ୟାରେ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ କଫିର ବ୍ୟବହାର ଲାଭଦାୟକ ହେବ । କଫିର ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା କେଶ ଝଡିବା କମିଥାଏ । ମେହେନ୍ଦୀରେ କଫିକୁ ମିକ୍ସ କରି କେଶରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା କେଶର ସମସ୍ୟା ଦୂର ହେବା ସହିତ କଲର ଓ ଚମକ ଆଣିବ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆଇପିଏଲ-୧୧ ପାଇଁ ନିଲାମୀ ଆରମ୍ଭ : କୋହଲି , ଧୋନୀ, ରୋହିତ ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଖେଳାଳି

Related posts

ନିଜ ଶରୀରର ଏହି ଅଂଶରେ ତେଲ ଲଗାନ୍ତୁ , ନିରୋଗ ଓ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର ଜୀବନ ଯାପନ କରନ୍ତୁ

ENO Beuro

ଦେଶୀ ଘିଅ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ମିଳିଥାଏ ଏହିସବୁ ଫାଇଦା ! ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ଆପଣ ବିଳମ୍ବରେ ଶଯ୍ୟାତ୍ୟାଗ କରୁଛନ୍ତି କି? ସାବଧାନ ! ଏହା ଶରୀର ପାଇଁ ହାନିକାରକ ହୋଇଥାଏ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More