LIFESTYLE

ଆସୁଛି ଶୀତଦିନ , ଏହି ଉପାୟ ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଛୁଇଁ ପାରିବନି ଥଣ୍ଡା ଓ ସର୍ଦ୍ଦି

ଥଣ୍ଡା ସର୍ଦ୍ଦି କାହାକୁ ବି ହେଉ ନା କାହିଁକି ,ଏହା କଷ୍ଟଦାୟକ ସହିତ ବିରକ୍ତିକର ମଧ୍ୟ । ଏହି ରୋଗ ଅତି ସହଜରେ ସମମସ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟାପିଥାଏ । ସାଧାରଣ ଜଣାପଡୁଥିଲେ ବେଳେ ବେଳେ ଏହା ଖୁବ ଅଧିକ କଷ୍ଟଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ନାକ ବନ୍ଦ ରହିବା, ନାକ ପୋଡିବା , ଦେହ ବିନ୍ଧା ହେବା ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧିବା , ଗଳା ଦରଜ ହେବା ଆଦି ଖୁବ କଷ୍ଟ ଦେଇଥାଏ । ବିରକ୍ତ ଲାଗିବା ସହିତ କୌଣସି କାମରେ ମନ ଲାଗେ ନାହିଁ । ଏଥିରୁ ନିସ୍ତାର ପାଇବା ପାଇଁ ଆମେ ବହୁତ ପ୍ରକାର ଔଷଧ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରୁ ଯାହା ଅନ୍ୟ ରୋଗ ପାଇଁ ବାଟ ଫିଟାଏ । ଏଣୁ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ପ୍ରକୃତିକ ଉପାୟ ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ  :-

  •  ତୁଳସୀ ରସ ଓ ମହୁ ମିଶ୍ରଣ କୁ ଦିନରେ ୩/୪ ଥର ସେବନ କରନ୍ତୁ
  • ୭ଟି ତୁଳସୀ କଢି ନିଅନ୍ତୁ , ଗୋଟେ ଚୁଟକି ଚନ୍ଦନ ଓ କର୍ପୁର ମିଶ୍ରଣକୁ ଏକ ଗ୍ଲାସ ପାଣିରେ ଗୋଳେଇ ମିଶ୍ରଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ । ଏବେ ୭ଟି ଯାକ ତୁଳସୀ କଢିକୁ ଚୋବେଇ ତୁରନ୍ତ ଚନ୍ଦନ କର୍ପୁର ପାଣି କୁ ପିଅନ୍ତୁ । ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଦିନରେ ଦୁଇଥର କରନ୍ତୁ।
  • ଏକ ଚାମଚ ଗଙ୍ଗଶିଉଳି ପତ୍ରର ରସ ଓ ଏକ ଚାମଚ ମହୁକୁ ମିଶାଇ , ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ଦିନରେ ଥରେ ତିନି ଦିନ ସେବନ କରନ୍ତୁ ।

ଆସୁଛି ଶୀତଦିନ , ଏହି ଉପାୟ ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଛୁଇଁ ପାରିବନି ଥଣ୍ଡା ଓ ସର୍ଦ୍ଦି   ଆସୁଛି ଶୀତଦିନ , ଏହି ଉପାୟ ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଛୁଇଁ ପାରିବନି ଥଣ୍ଡା ଓ ସର୍ଦ୍ଦି

ପଢନ୍ତୁ,  ହିନ୍ଦୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କେଉଁ ବୃକ୍ଷକୁ ପୂଜାକଲେ କେଉଁ ବାଧାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳେ

Related posts

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ କାହିଁକି ହୋଇଥାଏ ?

ENO Beuro

ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା , ବ୍ୟକ୍ତି ନିକଟରେ କେଉଁ ସବୁ ଗୁଣ ଥିଲେ ଆମେ ତାହାଙ୍କୁ ଜଣେ ବିଚାରଶୀଳ ବ୍ୟକ୍ତି ବୋଲି ଭାବିଥାଉ

ENO Beuro

ସଜନା ଛୁଇଁ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଆମକୁ କେଉଁ ସବୁ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ? 

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More