25 C
Bhubaneswar
October 25, 2020
EnewsOdia.Com
ରାଜନୀତି

ନୂଆବର୍ଷରେ ଉତ୍ସବ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଉପବାସ କରିବ କଂଗ୍ରେସ

ଆଉ କିଛି ଘଣ୍ଟାପରେ ଆସିବ ନୂଆବର୍ଷ। ନୂଆବର୍ଷକୁ ଅନେଇ ରହିଛନ୍ତି ଦେଶବାସୀ। ନୂଆବର୍ଷକୁ କିଏ କିପରି ପାଳନ କରିବ ତାହା ପ୍ରସ୍ତୁତି ମଧ୍ୟ ସରିଲାଣି। ତେବେ ଏହି ନୂଆବର୍ଷକୁ ପାଳିବନି କଂଗ୍ରେସ। ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ।  ନୂଆବର୍ଷକୁ ଧୁମଧାମରେ ପାଳିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଦଳ ଉପବାସରେ ବସିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଉତ୍ସବ ପାଳିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଡିସେମ୍ବର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଜାନୁୟାରୀ ୧ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉପବାସରେ ବସିବେ। ଏହି ଉପବାସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦଳର ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଭାଗ ନେବାର ସୂଚନା ରହିଛି।

ଦେଶର ଅର୍ଥନୀତିରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଅବନତି, ବିଭିନ୍ନ ସାମଗ୍ରୀର ଦର ବୃଦ୍ଧି, ସିଏଏ ଆଇନକୁ ପ୍ରତିବାଦ ଏଭଳି ଅନେକ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବିରୋଧ କରିବା ପାଇଁ ଏପରି ଦଳ କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା। ବିଭିନ୍ନ ସାମଗ୍ରୀର ଦରବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଲୋକମାନେ ନାହିନଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖିନ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ଦଳ ଏଥର ନୂଆବର୍ଷ ନ ପାଳିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି।

ପଢନ୍ତୁ: ନୂଆବର୍ଷ ପାଇଁ ରାତି ଗୋଟାଏରୁ ଦର୍ଶନ ଦେବେ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ

Related posts

ପରିବାର ସମେତ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି

Ratnamani Maharana

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଷଡଙ୍ଗୀ

Ratnamani Maharana

ନୱାଜ୍ ସରିଫଙ୍କୁ ‘ପଳାତକ’ ଘୋଷଣା କଲେ ଇମ୍ରାନ ସରକାର

Ratnamani Maharana

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More