• Home
  • News
  • ଜଗାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଅଧିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଡାକ୍ତରଙ୍କ କଥା ବୁଝୁଛି ଓ ଗୋଡ ହାତ ହଲାଉଛି
News

ଜଗାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଅଧିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଡାକ୍ତରଙ୍କ କଥା ବୁଝୁଛି ଓ ଗୋଡ ହାତ ହଲାଉଛି

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା ଦିଲ୍ଲୀ ଯାଇ ଜଗା ବଳିଆଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ବୁଝିଛନ୍ତି । ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ଜଗାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଅଧିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖାଦେଇଛି । ଜଗା ଡାକ୍ତରଙ୍କ କଥା ବୁଝିପାରୁଛି ଏବଂ ମଝିରେ ମଝିରେ ଗୋଡ ହାତ ବି ହଲାଉଛି । ଆଉ ଦୁଇ-ତିନି ଦିନ ପରେ ଜଗାକୁ ଆଇସିୟୁରୁ ସାଧାରଣ ୱାର୍ଡକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯିବ ବୋଲି ଡାକ୍ତର ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଜଗାର ଏଭଳି ଉନ୍ନତି ମନରେ ଖୁସି ଆଣୂଥିବା ବେଳେ ବଳିଆର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ରହିଛି । ବଳିଆ ପାଇଁ ଆଉ କିଛି ଦିନ ଲାଗିପାରେ ବୋଲି ଆକଳନ କରୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତର । ନିଦ ଔଷଧ ଯୋଗୁଁ ବଳିଆ ଅଧିକ ସମୟ ଶୋଇ ରହୁଛି । ମସ୍ତିଷ୍କର ମୁଖ୍ୟ ସିରା ଜାଗା ପାଖରେ ରହିଥିବାରୁ ବଳିଆ ପାଇଁ କୁତ୍ରିମ ସିରା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି । ଏହି କୁତ୍ରିମ ସିରା କାମ କରିବାକୁ ସମୟ ନେବା ବୋଲି ଡାକ୍ତର ମାନେ କହୁଛନ୍ତି ।

ଡାକ୍ତର ଅଶୋକ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସର ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ଏମାନଙ୍କ ଉପରେ ୨୪ ଘଂଟା ନଜର ରଖିଛନ୍ତି । ଜାଗାକୁ ତା’ ମା’ ପୁଷ୍ପାଞ୍ଜଳି କୁଆଁର ଡାକିବାରୁ ସେ ଶୁଣିଲା ଓ ଚିହ୍ନିଲା ମଧ୍ୟ । ଏହି ବିରାଟ କାମପାଇନ ଜାଗା-ବଳିଆଙ୍କ ମା’ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭାବବିହ୍ଵଳ ହେଇ ଏମ୍ସ ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି । ଜଗା ବଳିଆ କିଭଳି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଫେରିଆସିବେ ସେ ନେଇ ଚାହିଁ ବସିଛି ସାରା ଓଡିଶା ।

ଜଗାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଅଧିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଡାକ୍ତରଙ୍କ କଥା ବୁଝୁଛି ଓ ଗୋଡ ହାତ ହଲାଉଛି   ଜଗାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଅଧିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଡାକ୍ତରଙ୍କ କଥା ବୁଝୁଛି ଓ ଗୋଡ ହାତ ହଲାଉଛି

Related posts

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୫ରେ ‘ସ୍ୱଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା’ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

Krishna Kumar Manoj

ଅଗଷ୍ଟ ପହିଲାରୁ ଉତ୍ତର ଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା

Krishna Kumar Manoj

୧୫ଟି ନୂଆ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରକଳ୍ପର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ ସହ ନୂଆ ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

Krishna Kumar Manoj

4 comments

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More