News

ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ସଫଳ ହୋଇଛି ସତ ହେଲେ ବଳିଆକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ବଢିଯାଇଛି

କନ୍ଧମାଳର ଯୋଡ଼ା ମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ ଜଗା-ବଳିଆଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କୁ ମାସେ ପୁରିଛି । ହେଲେବି ଏପର୍ଜ୍ୟନ୍ତ ବଳିଆର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟରେ କିଛି ବି ସୁଧାର ଆସିନି । ଡାକ୍ତରମାନେ ବଳିଆ ଉପରେ ନିୟମିତ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି । ହୃତପିଣ୍ଡ, କିଡନି ଓ ଲିଭର ଆଦି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଙ୍ଗଗୁଡ଼ିକ ଠିକ୍ ଥିବାବେଳେ ତାକୁ ବାରମ୍ବାର ବାତ ମାରିବା ସମସ୍ୟାରେ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନତି ଆସିଛି । ଗତ ମାସକ ମଧ୍ୟରେ କାଳିଆ ୫ରୁ ୬ଥର ଗୋଡ଼ ହଲାଇଥିଲା ଓ ଅଧା ଆଖି ଖୋଲିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେଭଳି କିଛି ବିଶେଷ ଉନ୍ନତି ଆସିନି ବଳିଆ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟରେ ।

ଅପରପକ୍ଷେ ସୁସ୍ଥ ହେଉଛି ଜଗା । ଖିଆ ପିଆ ସହ ଶୋଇକି ବଲ ମଧ୍ୟ ଖେଳୁଛି । ବାପା ମା’ଙ୍କ ସହ ସମୟ ବିତଉଛି । ସାଧାରଣ ୱାର୍ଡରେ ରହି ଚିକିତ୍ସା ହାଉଛି ଜଗା ।

କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକର ମିଲୁପଡ଼ା ନିବାସୀ ଭୂୟାଁ କହଁର ଓ ଅଞ୍ଜଳି କହଁରଙ୍କ ସନ୍ତାନ ଜଗା ଓ ବଳିଆଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଜନ୍ମରୁ ଯୋଡ଼ି ହୋଇ ରହିଥିଲା । ସରକାରଙ୍କ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସହାୟତା ଓ ତତ୍ଵାବଧାନରେ ଯୋଡା ମୁଣ୍ଡକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯାଇ ଅଲଗା କରାଯାଇଥିଲା ।  ଏହି ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ସଫଳ ହୋଇଛି ସତ ହେଲେ ବଳିଆକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ବଢିଯାଇଛି । ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ସୁସ୍ଥତା ସହ ଗୃହ ଗମନକୁ ସାରା ଓଡିଶାବାସୀ ଚାହିଁ ରହିଛନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ, ଅଶ୍ଵିନି, ଜାଡ଼େଜା ଓ ଇଶାନ୍ତଙ୍କ ଧମାକାଦାର ବୋଲିଙ୍ଗରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୨୦୫ ରନରେ ଅଲଆଉଟ୍

Related posts

ଭାଇରାଲ୍‌ ହୋଇଥିବା ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ ସହ ବିପଜ୍ଜନକ ଭିଡିଓର ଅସଲ ରହସ୍ୟ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ନଭେମ୍ବର ୨୩ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ କଟକର ଐତିହାସିକ ବାଲିଯାତ୍ରା

ENO Beuro

ବିଡର ଇନଫର୍ମେସନ ମେନେଜମେଣ୍ଟ ଉଦ୍ଘାଟନ କରିବେ ନୀତିନ ଗଡକରୀ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More