• Home
  • News
  • ଏୟାର କଣ୍ଡିସନର ତାପମାତ୍ରାରେ ଲଗାମ ୨୪ ଡିଗ୍ରିରୁ ତଳକୁ ଖସିବନି
News

ଏୟାର କଣ୍ଡିସନର ତାପମାତ୍ରାରେ ଲଗାମ ୨୪ ଡିଗ୍ରିରୁ ତଳକୁ ଖସିବନି

କାରଖାନାରେ ନିର୍ମିତ ଏସି ଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ହେବ ଏହି ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ

ଏୟାର କଣ୍ଡିସନର ତାପମାତ୍ରାରେ ଲଗାମ ୨୪ ଡିଗ୍ରିରୁ ତଳକୁ ଖସିବନି । ଆଗାମୀ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ଏୟାର କଣ୍ଡିସନର ନିର୍ମିତ କାରଖାନାରେ ଗୁଡ଼ିକରେ ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିବା ନେଇ ସରକାର ଯୋଜନା ଚଳାଇଛନ୍ତି। ଏସିର ତାପମାତ୍ରା ସେଟିଂରେ ୧ ଡିଗ୍ରି ବୃଦ୍ଧି କରାଗଲେ ୬ ପ୍ରତିଶତ ବିଜୁଳି ସଞ୍ଚୟ ହୋଇଥାଏ। ଦେଶରେ ବିଜୁଳି ସଞ୍ଚୟ ସହିତ ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏପରି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ। ଏହି ବୈଠକରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏଭଳି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କମ୍ପାନି ଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରଶଂସା କରାଯିବା ସହିତ ସକାରାତ୍ମକ ମନୋଭାବ ପୋଷଣ କରାଯାଇଥିଲା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଗୁଡ଼ିକରେ ତାପମାତ୍ରା ଏତେ କମ୍‌ରେ ରଖାଯିବା ଯୋଗୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଗରମ ପୋଷାକ ଏବଂ କମ୍ବଳ ଆଦି ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି। ଜାପାନ ଭଳି ଦେଶରେ ଏସିର ତାପମାତ୍ରାକୁ ୨୮ ଡିଗ୍ରିରେ ରଖିବାକୁ ନିୟମ ରହିଛି କିନ୍ତୁ ଏହାପରେ ବିଇଇ ପକ୍ଷରୁ ଏସିର ତାପମାତ୍ରାକୁ ୨୪ ଡିଗ୍ରିରେ ରଖିବାକୁ ସୁପାରିସ କରାଯାଇଛି।

ଏୟାର କଣ୍ଡିସନର ତାପମାତ୍ରାରେ ଲଗାମ ୨୪ ଡିଗ୍ରିରୁ ତଳକୁ ଖସିବନି ଏୟାର କଣ୍ଡିସନର ତାପମାତ୍ରାରେ ଲଗାମ ୨୪ ଡିଗ୍ରିରୁ ତଳକୁ ଖସିବନି Split Ac

ପଢନ୍ତୁ : ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ କଟକ ମେମୁ ଟ୍ରେନ୍‌ ଗଡ଼ିଲା

Related posts

ଗୋଖାଦ୍ୟ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା, ତୃତୀୟ ମାମଲାରେ ଲାଲୁ ଯାଦବ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ

Krishna Kumar Manoj

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚଳିତ ବର୍ଷର ଅମରନାଥ ଯାତ୍ରା

Krishna Kumar Manoj

Two Train Pilots Were Honoured By East Coast Railway, For Averting A Possible Train Mishap

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More