Movie News

ଫିଲ୍ମ ‘ଦଙ୍ଗଲ୍‌’ ଚୀନ୍‌ରେ ନେଲା ଶୀର୍ଷସ୍ଥାନ

ଅମିର୍‌ ଖାଁଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଦଙ୍ଗଲ୍‌’ ଭାରତୀୟ ଫିଲ୍ମ ଇତିହାସର ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ଫିଲ୍ମ ଭାବେ ରେକର୍ଡ କରି ସାରିଛି । ଫିଲ୍ମଟି ଭାରତରେ ଯେତିକି ବ୍ୟବସାୟ କରିଥିଲା, ଚୀନ୍‌ରେ ତା’ଠୁ ଆହୁରି ଅଧିକ ଆୟ କରିଥିଲା। ଫିଲ୍ମ ଟି ଏବେ ଚୀନ ରେ ନେଇଛି  ଶୀର୍ଷସ୍ଥାନ ।  ସେଠାକାର ଅନେକ ହଲ୍‌ରେ  ‘ଦଙ୍ଗଲ୍‌’ ମାସ ମାସ ଧରି ଚାଲିଥିଲା।

ଚୀନ ରେ ଗତ ବର୍ଷ ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମଗୁଡ଼ିକୁ ନେଇ ଏକ ସର୍ବେକ୍ଷଣ କରା ଯାଇଥିଲା। ସେଥି ମଧ୍ୟ ରୁ ‘ଦଙ୍ଗଲ୍‌’ ସବୁଠାରୁ ଉପରେ ରହି ପାରିଛି।

ସେଠାକାର ଦର୍ଶକମାନେ ‘ଦଙ୍ଗଲ୍‌’ ଫିଲ୍ମ କୁ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି।କେବଳ ଭାରତ ଓ ଚୀନ୍‌ରେ ନୁହେଁ, ‘ଦଙ୍ଗଲ୍‌’ ଆମେରିକା, କାନାଡା, ଇଂଲଣ୍ଡ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ସଂଯୁକ୍ତ ଆରବ, ତାଇଓ୍ଵାନ୍‌ ଓ ଅନ୍ୟ ଅନେକ ଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍‌ ଭଲ ବ୍ୟବସାୟ କରିଛି।

ଭାରତୀୟ ପହିଲ୍‌ବାନ ମହାବୀର ସିଂହ ଫୋଗତ୍‌ଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ ‘ଦଙ୍ଗଲ୍‌’ ରିଲିଜ୍‌ ହୋଇଥିଲା ୨୦୧୬, ଡିସେମ୍ବର ୨୩ ତାରିଖରେ।  ଜୁଲାଇ ମାସ

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ  ଫିଲ୍ମଟି ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ୨,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟବସାୟ କରି ସାରିଥିଲା ।

ଫିଲ୍ମ ‘ଦଙ୍ଗଲ୍‌’ ଚୀନ୍‌ରେ ନେଲା ଶୀର୍ଷସ୍ଥାନ Dangal

ପଢନ୍ତୁ ;

ସାରାଙ୍କୁ ଅପରହରଣ କରିନେବା ପାଇଁ ଧମକ , ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ

Related posts

The Music Release Of Anubhav’s Upcoming Odia Movie “Abhay” Was Held

ENO Beuro

ସମ୍ବିତଙ୍କ ସହିତ ଅଙ୍କିତା ଆସୁଛନ୍ତି ନୂଆ ଓଡିଆ ଛବି “ମନ ଖାଲି ତତେ ଚାହେଁ”

ENO Beuro

Sarthak present odia movie chup chup chori chori

Jitendra

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More