News

ଓଡ଼ିଶାର କାଶ୍ମୀର, ଦାରିଙ୍ଗବାଡିକୁ ଛୁଇଁଲା ଚଳିତବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଶୀତ

ପାଠକେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛେ ଯେ, ଓଡ଼ିଶାର କାଶ୍ମୀର ଦାରିଙ୍ଗବାଡିକୁ କୁହାଯାଉଛି । ପ୍ରକୃତିକ ସୌନ୍ଦର୍ଜ୍ୟରେ ଭରା ଦାରିଙ୍ଗବାଡି କ୍ଷଣିକ ପାଇଁ କାଶ୍ମୀରର ଭ୍ରମ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ । ଭାରତର ସ୍ଵର୍ଗ କାଶ୍ମୀର ହେଲେ ଓଡିଶାର ଗର୍ବଗୌରବ ଦାରିଙ୍ଗବାଡି କହିଲେ ଅତ୍ୟୁକ୍ତି ହେବ ନାହିଁ । ଦାରିଙ୍ଗବାଡି କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅବସ୍ଥିତ ।

ଓଡ଼ିଶାର କାଶ୍ମୀର ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିକୁ ଛୁଇଁଛି ଚଳିତବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଶୀତ। ଏଥିପାଇଁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା।  ଶୀତରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ କେହି କେହି ନିଆଁ ଜାଳି ବସୁଥିବା ବେଳେ ଅନେକେ ମର୍ଣ୍ଣିଂ ଓ୍ୱାକ୍‌ରେ ଯାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଆଉ କିଛି ଲୋକ ବ୍ୟାୟାମ ଓ ଖେଳକୁଦରେ ମଧ୍ୟ ନିଜକୁ ବ୍ୟସ୍ତ ରଖୁଛନ୍ତି।  ଦିନ ତମାମ ଏଠାରେ ଶୀତ ଅନୁଭୂତ ହେଉଛି। ଶୀତ ହେତୁ ଏଠିକାର ସୌନ୍ଦର୍ଜ୍ୟ ଆହୁରି ମନୋରମ ହୋଇଉଠିଛି । ଏଣୁ ଏଠାକୁ ବହୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମଧ୍ୟ ଆସିବାକୁ ଲାଗିଲେଣି ।

ଓଡ଼ିଶାର କାଶ୍ମୀର, ଦାରିଙ୍ଗବାଡିକୁ ଛୁଇଁଲା ଚଳିତବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଶୀତ

ପଢନ୍ତୁ, ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଆଶିଷ ନେହରା ଙ୍କ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ କ୍ୟାରିୟରରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଚ୍ଛେଦ

Related posts

ବିନା ଚାଳକରେ ଟ୍ରାକରେ ୧୩କିଲୋମିଟର ଗଡିଲା ରେଳ, ବାଇକ୍‌ରେ ପିଛା କଲେ ଚାଳକ

ENO Beuro

ଭାରତରେ ସମୁଦ୍ର ନାବିକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦେଢ଼ ଗୁଣା ବୃଦ୍ଧି

ENO Beuro

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ଏବଂ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆର୍‌ବିଆଇ ଜାରି କଲା ନୂଆ ନିୟମ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More