• Home
  • LIFESTYLE
  • ସପ୍ତାହର କେଉଁ ଦିନଗୁଡିକରେ ଚୁଟି କାଟିବା ପାଇଁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ , ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା
LIFESTYLE

ସପ୍ତାହର କେଉଁ ଦିନଗୁଡିକରେ ଚୁଟି କାଟିବା ପାଇଁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ , ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ହିନ୍ଦୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ଦିନ ବାର ରହଅଛି । ଦିନ ବାର ମୁତାବକ ଏ ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ ନକଲେ ଆମକୁ ଅଶୁଭ ଫଳ ମିଳିଥାଏ ବୋଲି ବିଶ୍ଵାସ ରହିଛି । ବିଦ୍ୟାରମ୍ଭ , କାନ ନାକ ଫୋଡା , ବିବାହ , ଅନ୍ନପ୍ରାଶନ ଏମିତି କି ଚୁଟି କାଟିବା ଓ ନଖ କାଟିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସପ୍ତାହର ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ବାର ଥାଏ । ଏସବୁକୁ ଆମକୁ ମନି ଚଳିବାକୁ ପଡିଥାଏ । କିଛି ଲୋକ ଏସବୁ କଥାକୁ ଗୁରୁତ୍ଵ ଦିଅନ୍ତି , ଆଉ କିଛି ଲୋକ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ । ମାତ୍ର କେଉଁ ବାରରେ ଚୁଟି ଓ ନଖ କଟିଲେ କଣ ଲାଭ କ୍ଷତି ହୁଏ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା :-

  • ସେମାବାର ଦିନଟିକୁ ଚନ୍ଦ୍ର ସହ ତୁଳନା କରାଯାଇଥାଏ।  ତେଣୁ ଏହି ଦିନ ଚୁଟି କାଟିବାଦ୍ୱାରା ଅଶାନ୍ତି ଲାଗି ରହିଥାଏ। ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଏହି ଦିନ ଅଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ।
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଚୁଟି କାଟିବା ଦ୍ୱାରା ଆୟୁଷ ହ୍ରାସ ହୋଇଥାଏ ।
  • ବୁଧବାର ନଖ ଓ ଚୁଟି କାଟିବା ଫଳରେ ଘରର ସମୃଦ୍ଧି ବଢିଥାଏ । ଏହି ଦିନଟି ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ  ପାଇଁ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ।
  • ଗୁରୁବାର ହେଉଛି ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଓ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଦିନ। ଏହି ବାର  ବାଳ କାଟିବା ଦ୍ୱାରା ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୋପ ଦୃଷ୍ଟି ପଡିଥାଏ। ଏଥିସହ ମାନସମ୍ମାନ ହାନି ଓ ଧନହାନି ହୋଇଥାଏ।
  • ଶୁକ୍ରକ୍ରବାର ଦିନଟିକୁ ସମସ୍ତ ସୁଖ ସୁବିଧାର ଦିନ କୁହାଯାଇଥାଏ । ଏହି ଦିନ ନଖ କିମ୍ୱା ଚୁଟି କାଟିବା ଫଳରେ ଅନେକ କିଛି ଲାଭ ହୋଇଥାଏ ।
  • ଶନିବାର ଚୁଟି ଏବଂ ନଖ କାଟିବାଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ନଚେତ ଅଳ୍ପ ଆୟୁ ମଧ୍ୟରେ ଜୀବନ ଚାଲିଯିବାର ଅଶଙ୍କା ରହିଛି।
  • ଅଧିକାଂଶ ଲୋକେ ସମୟ ଅଭାବରୁ ରବିବାର ଦିନ ଚୁଟି କାଟିଥାଆନ୍ତି । ରବିବାର ଦିନଟି ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଦିନ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଦିନ ଚୁଟି କାଟିବା ଦ୍ୱାରା ଧନ , ଯଶ ଓ ବୁଦ୍ଧିର ହାନି ଘଟିଥାଏ।

ସପ୍ତାହର କେଉଁ ଦିନଗୁଡିକରେ ଚୁଟି କାଟିବା ପାଇଁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ , ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା  ସପ୍ତାହର କେଉଁ ଦିନଗୁଡିକରେ ଚୁଟି କାଟିବା ପାଇଁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ , ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ପଢନ୍ତୁ, ଯୁବ ବର୍ଗଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ମଧ୍ୟ ମରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି କୋହଲି

Related posts

ପେଟ କମାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଭୋଜନରେ ସାମିଲ କରନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଖାଦ୍ୟ!

Krishna Kumar Manoj

କେବଳ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନାରେ ନୁହେଁ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ହିତକାରୀ ଏହି ବୃକ୍ଷର ପତ୍ର

Krishna Kumar Manoj

ଜିରା ଓ ଗୁଡ଼ ମିଶ୍ରିତ ପାନୀୟ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା କି କି ଲାଭ ମିଳେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More