• Home
  • News
  • ମୁଁ ବହୁତ ଦୁଃଖରେ ଅଛି, ଘରେ ଶୋଇ ପାରୁନି – ଦିଲ୍ଲୀ ମହିଳା ଆୟୋଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲ
News

ମୁଁ ବହୁତ ଦୁଃଖରେ ଅଛି, ଘରେ ଶୋଇ ପାରୁନି – ଦିଲ୍ଲୀ ମହିଳା ଆୟୋଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲ

ଗତ ନଭେମ୍ବର ୪ରେ ଦିଲ୍ଲୀର କଞ୍ଝାୱଲା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ସାତ ବର୍ଷର ଶିଶୁଙ୍କ ସହିତ ୨ ନାବାଳକ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ଆମ୍ବେଦକର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ତେଣୁ ଦିଲ୍ଲୀ ମହିଳା ଆୟୋଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲ ସୋମବାର ରାତିରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଆମ୍ବେଦକର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ୱାର୍ଡ ବାହାରରେ ରାତ୍ରୀ ଯାପନ କରିଛନ୍ତି । ସ୍ୱାତୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ସେ ବହୁତ ହଇରାଣ ଓ ଦୁଃଖରେ ଅଛନ୍ତି । ମୁଁ ଘରେ ଶୋଇ ନପାରିବାରୁ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଆସିଛି ।

ସ୍ୱାତୀ କହିବା ମୁତାବକ ସାତ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସହିତ ଅମାନବୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏଭଳି ଘଟଣା ବାରମ୍ବାର ଘଟୁଛି । ସେଥିପାଇଁ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଏଭଳି କାଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ଉଚିତ, ଯେଉଁଥିରେ କି ଲୋକ ଡରିବେ ଓ ଏମିତି ଘଟଣା ଠାରୁ ନିବୃତ ରହିବେ । ଏଭଳି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ୬ମାସ ମଧ୍ୟରେ  ହିଁ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବା ସହିତ ଦୋଷୀଙ୍କୁ  ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବା ଦରକାର । ଯେତେଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ନାହିଁ, ସେତେ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟି ଚାଲିବ।

ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ସହିତ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇଛି । ମାମଲା ସହିତ ଜଡ଼ିତ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ୪/୫ବର୍ଷ ପରେ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ୬ମାସ ପୂର୍ବରୁ ହୋଇ ସାରିଛି । । ଏଣିକି ଏପରି ସିଷ୍ଟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅଣାଯିବାର ବେଳ ଆସିଛି ।

ମୁଁ ବହୁତ ଦୁଃଖରେ ଅଛି, ଘରେ ଶୋଇ ପାରୁନି  - ଦିଲ୍ଲୀ ମହିଳା ଆୟୋଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲ  ମୁଁ ବହୁତ ଦୁଃଖରେ ଅଛି, ଘରେ ଶୋଇ ପାରୁନି  – ଦିଲ୍ଲୀ ମହିଳା ଆୟୋଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲ

ପଢନ୍ତୁ, ପ୍ରତିବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର ୮ରେ ବିଜେପି କଳାଧନ ବିରୋଧୀ ଦିବସ ପାଳନ କରିବ – ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

Related posts

KISS In Guinness Book Of Records, For Attending Largest Laughter Yoga Class

Krishna Kumar Manoj

ସମାଜରେ ଶିକ୍ଷା ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା ବାଣ୍ଟିବା ପାଇଁ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରି ପାତ୍ରଙ୍କ ସାଇକେଲ ରାଲି

Krishna Kumar Manoj

ବମିଖାଲ ଓଭରବ୍ରିଜ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ହେଇଥିବା ଛୋଟ ଝିଅ ଶୀତଲ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବେ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ସୂଚନା

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More