News

ମୁଁ ବହୁତ ଦୁଃଖରେ ଅଛି, ଘରେ ଶୋଇ ପାରୁନି – ଦିଲ୍ଲୀ ମହିଳା ଆୟୋଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲ

ଗତ ନଭେମ୍ବର ୪ରେ ଦିଲ୍ଲୀର କଞ୍ଝାୱଲା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ସାତ ବର୍ଷର ଶିଶୁଙ୍କ ସହିତ ୨ ନାବାଳକ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ଆମ୍ବେଦକର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ତେଣୁ ଦିଲ୍ଲୀ ମହିଳା ଆୟୋଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲ ସୋମବାର ରାତିରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଆମ୍ବେଦକର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ୱାର୍ଡ ବାହାରରେ ରାତ୍ରୀ ଯାପନ କରିଛନ୍ତି । ସ୍ୱାତୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ସେ ବହୁତ ହଇରାଣ ଓ ଦୁଃଖରେ ଅଛନ୍ତି । ମୁଁ ଘରେ ଶୋଇ ନପାରିବାରୁ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଆସିଛି ।

ସ୍ୱାତୀ କହିବା ମୁତାବକ ସାତ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସହିତ ଅମାନବୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏଭଳି ଘଟଣା ବାରମ୍ବାର ଘଟୁଛି । ସେଥିପାଇଁ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଏଭଳି କାଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ଉଚିତ, ଯେଉଁଥିରେ କି ଲୋକ ଡରିବେ ଓ ଏମିତି ଘଟଣା ଠାରୁ ନିବୃତ ରହିବେ । ଏଭଳି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ୬ମାସ ମଧ୍ୟରେ  ହିଁ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବା ସହିତ ଦୋଷୀଙ୍କୁ  ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବା ଦରକାର । ଯେତେଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ନାହିଁ, ସେତେ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟି ଚାଲିବ।

ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ସହିତ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇଛି । ମାମଲା ସହିତ ଜଡ଼ିତ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ୪/୫ବର୍ଷ ପରେ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ୬ମାସ ପୂର୍ବରୁ ହୋଇ ସାରିଛି । । ଏଣିକି ଏପରି ସିଷ୍ଟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅଣାଯିବାର ବେଳ ଆସିଛି ।

ମୁଁ ବହୁତ ଦୁଃଖରେ ଅଛି, ଘରେ ଶୋଇ ପାରୁନି  - ଦିଲ୍ଲୀ ମହିଳା ଆୟୋଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲ

ପଢନ୍ତୁ, ପ୍ରତିବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର ୮ରେ ବିଜେପି କଳାଧନ ବିରୋଧୀ ଦିବସ ପାଳନ କରିବ – ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

Related posts

ପୁଣି ଲେଉଟିଲା ତାତି : ଭୁବନେଶ୍ଵର ସର୍ବାଧିକ ୪୧.୨ ଡିଗ୍ରୀ

ENO Beuro

“ନିଜ ପୂର୍ବ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବଦଳାଇଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ” ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଅବସରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜ୍ଞାପନ କଲେ ରାହୁଳ, ପ୍ରିୟଙ୍କା ଓ ସୋନିଆ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More