EnewsOdia.Com

ଦଙ୍ଗାକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରିବ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର

ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀର ହିଂସା ପାଇଁ ବଡ ଧରଣର ସାର୍ବଜନିକ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମ୍ପତିମାନ ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି । ଏହି ହିଂସାରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪୨ ଲୋକୀବନ ଚାଲି ଯାଇଛି । ସେହିପରି ଏଥିରେ ୨୫୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । ବିଭିନ୍ନ ହିଂସା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ୧୨୩ ଏତଲା ଦାଖଲ କରାଯିବା ସହିତ ହିଂସାରେ ଜଡିତ ଥିବା ୬୩୦ ଲୋକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ସେହିପରି ୟୁପି ପୋଲିସ ଅନୁଯାୟୀ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଫଇସଲା କରିଛି । ସାର୍ବଜନିକ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମ୍ପତି ନଷ୍ଟ କରିଥିବା ହିଂସାକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯିବ ।

ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଉତ୍ତେଜିତ ହୋଇଥିବା ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଅବସରରେ ମୌଜପୁର, ଜାଫରାବାଦ, ଶିବ ବିହାର,ଭଜନପୁରା, କରାବଲ ନଗର, ଗୋକୁଲପୁରୀ, ସିଲମପୁର ଏବଂ ଆଖ ପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅନେକ ଘର , ଗାଡି ଏବଂ ଦୋକାନକୁ ପୋଡି ଦିଆଯାଇଥିଲା ।ଶୁକ୍ରବାର ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି କି, ଏକ ହଜାର ଦଙ୍ଗାକାରୀଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି । ଏହାସହିତ ୬୩୦ ଲୋକଙ୍କୁ କଷ୍ଟଡିରେ ନିଆଯାଇଛି ।

ପଢନ୍ତୁ: ୟାହୁର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କଲେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଶିବସେନାରେ ଯୋଗଦେଲେ ସଲ୍‌ମାନ୍‌ଙ୍କ ବଡିଗାର୍ଡ ଶେରା

Ratnamani Maharana

ଅସ୍ତରଙ୍ଗ ବେଳାଭୂମିରେ ପଡିଛି ୪୮ ଫୁଟର ମୃତ ତିମି

Ratnamani Maharana

‘ମ୍ୟାନ୍‌ ଭର୍ସେସ୍‌ ୱାଇଲ୍ଡ’ ଶୁଟିଂରେ ରଜନୀକାନ୍ତ ଆହତ

Ratnamani Maharana

ଅଧାରୁ ବଜେଟ ଭାଷଣ ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ ସୀତାରମଣ

Ratnamani Maharana

ଆର୍‌ଟିଓରେ ୨୨ଟଙ୍କିଆ ଲୁଟ୍‌ !

Ratnamani Maharana

ଏପ୍ରିଲ ପହିଲାରୁ ଦେଶରେ ୪ଟି ନୂଆ ବ୍ୟାଙ୍କ

Ratnamani Maharana