Featured

ପାୱାରବ୍ୟାଙ୍କ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି କି? ସାବଧାନ! ନଚେତ ହୋଇପାରେ ଏହି ସବୁ ଅସୁବିଧା

ମୋବାଇଲ ବ୍ୟବହାର ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ତା ସହ ପାୱାରବ୍ୟାଙ୍କର ଚାହିଦା ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ପାୱରବ୍ୟାଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ଯେତିକି ସୁବଧାଜନକ ସେତିକି ଅସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ଉପୁଜାଇଥାଏ । ସାଧାରଣ ଦେଖାଯାଉଥିବା ଏହି ବ୍ୟାଟେରୀକୁ ସଠିକ୍ ଭାବେ ବ୍ୟବହାର ନକରିଲେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଅସୁବିଧା ଉପୁଜିଥାଏ । ଏଣୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ପାୱାରବ୍ୟାଙ୍କ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବାର କିଛି ସାଧାରଣ ଉପାୟ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ-

ଜାଣିରଖନ୍ତୁ-

  • ପାୱାରବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଦିନକୁ ଗୋଟିଏଥର ମୋବାଇଲ ଚାର୍ଜ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ୍। କାରଣ ଏହାକୁ ଅଧିକ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ଵାରା ବ୍ୟାଟେରୀରେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିଥାଏ । ଯାହା ଫଳରେ ଏହା ଗରମ ହୋଇଯାଇଥାଏ ଏବଂ ଫାଟିବାର ଅଧିକ ସମ୍ଭାବନା ରହିଥାଏ।
  • କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ରାତି ତମାମ୍ ପାୱାରବ୍ୟଙ୍କକୁ ଚାର୍ଜ କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏପରି କରିବା ଦ୍ବାରା ବ୍ୟାଟେରୀରେ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବା ସହ ଏହା ଫାଟିବାର ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିଥାଏ ।କେବେ ମଧ୍ୟ ଭୁଲରେ ଗରମ ସ୍ଥାନରେ ରଖି ପାୱାରବ୍ୟାଙ୍କ ଚାର୍ଜ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହା ଦ୍ବାରା ଏହା ଫାଟିବା ସହ ଖରାପ ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ବଢ଼ିଥାଏ ।
  • ପାୱାରବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଶରୀର ବା ସାର୍ଟର ପକେଟ ରେ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏହା ଦ୍ଵାରା ଶରୀରରେ ଏହାର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିଥାଏ।

ପାୱାରବ୍ୟାଙ୍କ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି କି? ସାବଧାନ! ନଚେତ ହୋଇପାରେ ଏହି ସବୁ ଅସୁବିଧା ପାୱାରବ୍ୟାଙ୍କ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି କି? ସାବଧାନ! ନଚେତ ହୋଇପାରେ ଏହି ସବୁ ଅସୁବିଧା powerbank

ପଢନ୍ତୁ; ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଲୋଚନା:ସଂସଦରେ ବିରଳ ଦୃଶ୍ୟ,ମୋଦିଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କଲେ ରାହୁଲ

Related posts

Odisha Celebrates Rasagola Dibasa, A Festival To Dedicated Rasagolas

Krishna Kumar Manoj

ମୋବାଇଲରେ ଟେକ୍ଟ କଲାବେଳେ ବେକକୁ ଅତ୍ୟଧିକ ବଙ୍କାଇବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ଶରୀର ଉପରେ କଣ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ!

Krishna Kumar Manoj

ଯାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖାଦ୍ୟ ରାତ୍ରି ସମୟରେ ଭୋଜନ କଲେ ସୁନିଦ୍ରା ହୋଇଥାଏ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More