CULTURES News

ଜାନୁଆରୀ ୧୧ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବରଗଡ ଧନୁଯାତ୍ରା

dhanuyatra

ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବରଗଡ ଧନୁଯାତ୍ରା ପାଇଁ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ହୋଇଯାଇଛି । ଆସନ୍ତା ଜାନୁଆରୀ ୧୧ରୁ ୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୭୦ ତମ ଧନୁଯାତ୍ରା ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ।

dhanuyatra

ବରଗଡ ଧନୁଯାତ୍ରା ରାଜ୍ୟର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଆକର୍ଷଣ ହୋଇଥିବାରୁ ଏହାକୁ କିଭଳି ବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରାଯିବ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ବରଗଡ ଧନୁଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ କମିଟିର ସଭାପତି ତଥା ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଇନ୍ଦ୍ରମଣି ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ବରଗଡ ଧନୁଯାତ୍ରାକୁ ସର୍ବମତେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଓ ବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । ଲାଇଟ୍, ସାଉଣ୍ଡ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଉନ୍ନତ କରାଯିବ । ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାରେ କିଭଳି ଧନୁଯାତ୍ରା ସଂପନ୍ନ ହେବ ସେଥିପ୍ରତି ବୈଠକରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଏହା ହେଉଛି ବରଗଡର ୭୦ ତମ ଧନୁଯାତ୍ରା । ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭରୁ ଶେଷ ଯାଏଁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ କୃଷ୍ଣ ପ୍ରେମରେ ମଜ୍ଜି ଯାଇଥାଏ ଅମ୍ବାପାଲି ଗାଁ । ମଥୁରାରେ ମହାରାଜ କଂସଙ୍କ ରାଜତ୍ୱ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଯେଉଁଭଳି ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ, ଠିକ୍ ସେହିପରି ଗୋପପୁରରେ କୃଷ୍ଣଙ୍କଲୀଳା ଦେଖି ଆତ୍ମବିଭୋର ହୋଇପଡ଼ିଥାନ୍ତି ଦର୍ଶକ । ଧନୁଯାତ୍ରାକୁ ବାକି ରହିଲା ଆଉ ଅଳ୍ପ ଦିନ।

ପଢନ୍ତୁ;  ଫାଶରେ ଫସିଲା ବାଘୁଣୀ “ସୁନ୍ଦରୀ” ,ଆସିବ ନନ୍ଦନକାନନ

Related posts

ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ନିଶ ପାଲଟିଛି ଭାରତୀୟ ଯୁବକଙ୍କ ନୂଆ ଟ୍ରେଣ୍ଡ

Ratnamani Moharana

ଦେଶବ୍ୟାପୀ ବ୍ରଡ଼ଗେଜ ରେଳ ଲାଇନର ୧୦୦% ବିଦ୍ୟୁତକରଣ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରି

ENO Beuro

ଇନ୍ଧନ ଶେଷ ହେବାର ମାତ୍ର ୫ ମିନିଟ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଅବତରଣ କଲା ଭିସ୍ତାରା ବିମାନ

Ratnamani Moharana

Leave a Comment