February 21, 2019

ଧନତେରାସ ରେ ଭୁଲରେ ବି କିଣନ୍ତୁନି ଏସବୁ ଜିନିଷ, ହେଇପାରେ ସମସ୍ୟା

ଧନତେରାସ ରେ ଭୁଲରେ ବି କିଣନ୍ତୁନି ଏସବୁ ଜିନିଷ, ହେଇପାରେ ସମସ୍ୟା

ଆଜି  ଧନତେରାସ । ଏହିଦିନ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରାଯାଏ । ଏହା କିଣାବିକାର ପର୍ବ ଓ ଏହି ଶୁଭଦିନରେ ଲୋକମାନେ ସୁନା, ରୂପା ଓ ବାସନ କିଣନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆପଣମାନେ ତ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଧନତେରାସରେ କଣ କଣ କିଣିବା ଦରକାର କିନ୍ତୁ କଣ ଏହିଦିନରେ କିଣାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ତା ତାହା ମଧ୍ୟ ଜାଣିବା ଦରକାର । ଯଦି ଆପଣ ଏପରି କିଛି ନକିଣିବା ଜିନିଷ କିଣୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଶୁଭ ବଦଳରେ ଅଶୁଭ କରିବ । ତେଣୁ ଜାଣିରଖନ୍ତୁ କଣ କିଣାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।

  1. ଲୁହା: ଲୁହାର କୌଣସି ଜିନିଷ ଏହି ଦିନରେ କିଣିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ କିଛି କିଣିବାକୁ ଚାହୁଛନ୍ତି ତେବେ ଗୋଟେ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ କିଣିଦେବା ଭଲ ।
  2. ଷ୍ଟିଲ: ଧନତେରାସରେ କେହି କେହି ଷ୍ଟିଲ ବାସନ କିଣିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହା କିଣିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । ଷ୍ଟିଲ ବଦଳରେ ତମ୍ବା କିମ୍ବା କଂସା ବାସନ କିଣିବା ଦରକାର ।
  3. କିଛି ବି କଳା ରଙ୍ଗର ଜିନିଷ: ଏହି ଦିନରେ କୌଣସି କଳା ରଙ୍ଗର ଜିନିଷ କିଣିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । କାରଣ ଏହିଦିନଟିକୁ ଶୁଭ ମନାଯାଏ ଏବୋଂ କଳା ରଙ୍ଗକୁ ଅଶୁଭ । ତେଣୁ କଳାରଙ୍ଗର ଜିନିଷ କିଣିବା ଉଚିତ ନୁହଁ ।
  4. କାଚ ଜିନିଷ: କାରଣ କାଚକୁ ରାହୁ ବୋଲି ଧରାଯାଏ । ତେଣୁ ଏହି ଶୁଭ ଦିନରେ କାଚର କୌଣସି ଜିନିଷ ଆଣିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।
  5. କଣ୍ଟା କିମ୍ବା ଛୁରୀ :କଣ୍ଟା କିମ୍ବା ଛୁରୀ ଜାତୀୟ ଜିନିଷ ଏହି ଦିନରେ କିଣିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । କାରଣ ଏହାକୁ ଅଶୁଭ ମନାଯାଏ ।

ଧନତେରାସ ରେ ଭୁଲରେ ବି କିଣନ୍ତୁନି ଏସବୁ ଜିନିଷ, ହେଇପାରେ ସମସ୍ୟା

ପଢନ୍ତୁ, କ୍ଷୁଦ୍ର ସିନେମା ସମ୍ବଲପୁରୀ ୱେଭରସ

Related posts

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More