• Home
  • LIFESTYLE
  • ଗୃହପାଳିତ ପଶୁ ଙ୍କୁ ଘରେ ରଖିଲେ କଣ ହୁଏ ନଜର ପକାନ୍ତୁ
LIFESTYLE

ଗୃହପାଳିତ ପଶୁ ଙ୍କୁ ଘରେ ରଖିଲେ କଣ ହୁଏ ନଜର ପକାନ୍ତୁ

ଗୃହପାଳିତ ପଶୁ ପାଳିବା କିଛି ଲୋକଙ୍କର ସଉକ । କୁହାଯାଏ ଯେ ଗୃହପାଳିତ ପଶୁ ରଖିଲେ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ, ଘରର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଦୃଢ ହୁଏ, ସୁଖଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ ରହେ ଏବୋଂ ଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମାନସିକ ସ୍ଥିତି ଭଲ ରହେ । ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଯେ କେଉଁ କେଉଁ ଗୃହପାଳିତ ପଶୁଙ୍କୁ ଘରେ ରଖିଲେ ଶୁଭ କୁହାଯାଏ ।

  • ଗାଈ: ଗାଈ ରଖିବା ଘର ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ । ଗାଇକୁ ଗୋମାତା କୁହାଯାଏ ଓ ପୂଜା ମଧ୍ୟ କରାଯାଏ । ଏହାଦ୍ଵାରା ଘରର ଧନ, ଜନ ଓ ଯଶକୀର୍ତି ବଢେ ।
  • କୁକୁର: ଘରେ କୁକୁର ରଖିଲେ ଧନ ଆସେ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । କୁକୁର ମଧ୍ୟ ଏକ ବିଶ୍ଵସ୍ତ ପ୍ରାଣୀ । ଘରର ଆୟ ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ କୁକୁର ପାଳନ୍ତୁ ଓ ତା’ର ଠିକ୍ ସେବା କରନ୍ତୁ । ତାକୁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।
  • ଶୁଆ: ଶୁଆ ଦେଖିବାକୁ ଖୁବ ସୁନ୍ଦର। ତେଣୁ ତାକୁ ସମସ୍ତେ ଘରେ ରଖିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ଏମାନେ ବହୁତ ଚାଲାକ। ଘର ଉପରେ କୌଣସି ବିପଦ ପଡ଼ିବାର ଥିଲେ ଏହା ଆଗତୁରା ଜାଣିପାରେ। ତେଣୁ ଘରେ ଶୁଆ ରଖିବା ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଏ।
  • ଘୋଡ଼ା: ଘୋଡ଼ାକୁ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରତୀକ କୁହାଯାଏ। ଘରେ ଘୋଡ଼ା ପାଳିଲେ ଅବା ତା’ର ପ୍ରତିମା ରଖିଲେ ଶୁଭ ଫଳ ମିଳେ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଘୋଡ଼ା ପାଳିଲେ ଉଭୟ ଯଶ ଓ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇଥାଏ।
  • ସୁନେଲି ମାଛ : ଘରେ ସୁନାରଙ୍ଗର ମାଛ ପାଳିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ମନାଯାଏ। ସୁନା ରଙ୍ଗର ମାଛ ପାଳିଲେ ଘରେ ସୁଖଶାନ୍ତି ବଢ଼େ ବୋଲି କୁହାଯାଏ।
  • ଗୃହପାଳିତ ପଶୁଙ୍କୁ ଘରେ ରଖିଲେ କଣ ହୁଏ ନଜର ପକାନ୍ତୁ   ଗୃହପାଳିତ ପଶୁ ଙ୍କୁ ଘରେ ରଖିଲେ କଣ ହୁଏ ନଜର ପକାନ୍ତୁ

ପଢନ୍ତୁ, ଭାରତ ତରଫରୁ ନହେଲେ ବି ଅନ୍ୟ ଦେଶ ପାଇଁ ଖେଳିପାରିବି- ପୂର୍ବତନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଶ୍ରୀଶାନ୍ଥ

Related posts

ଚା’ ଛାଣି ସାରିବା ପରେ ପତିକୁ ଫିଙ୍ଗି ଦେଉଛନ୍ତି କି? ଏହି ପତିକୁ ଅନେକ କାମରେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ! ଜାଣନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁରେ ଥିବା କଳା ଦାଗ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି? ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର

Krishna Kumar Manoj

ହୃଦଘାତ ଆଶଙ୍କାକୁ କମ୍ କରେ ପିଆଜ ଚୋପା,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More