ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କ୍ଷୀର ସହ କେଉଁ ଜିନିଷ ଖାଇବା ଶରୀର ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇଥାଏ!

କ୍ଷୀର ପିଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବେଶ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ କେତେକ ଜିନିଷ ଏମିତି ଅଛି ଯାହାକୁ କ୍ଷୀର ସହ ଖାଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇଥାଏ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ-

  • ମାଛ-କ୍ଷୀର ସହିତ ମାଛ ଖାଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏମିତି ଖାଇଲେ ବିଭିନ୍ନ ଚର୍ମରୋଗ ଦେଖାଯାଏ। ଏବଂ ଝାଡାବାନ୍ତି ହେବାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଥାଏ।
  • କ୍ଷୀର ସହିତ କଦଳୀ-ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ କ୍ଷୀର ସହ କଦଳୀ କହିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। କ୍ଷୀର ସହିତ କଦଳୀ ଖାଇଲେ କଫ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ।
  • ଦହି-କ୍ଷୀର ସହିତ ଦହିକୁ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ସେବନ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏମିତି କଲେ ଅମ୍ଳ, ଗ୍ୟାସ୍‌ ସାଙ୍ଗକୁ ବାନ୍ତି ହୋଇଥାଏ।
  • ବିରି ଡାଲି-କ୍ଷୀର ସହିତ ବିରି ଡାଲି ଖାଇବା କଥା ନୁହେଁ। ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ଖାଇଲେ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଓ ଅମ୍ଳ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ।

ପଢନ୍ତୁ; ଆପଣ ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକ ସମସ୍ୟାରେ ଗତି କରୁଛନ୍ତି କି? ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ହେଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଉପାୟ!

କ୍ଷୀର ସହିତ ମାଛ ଖାଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। - 8.7

87%

ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ଖାଇଲେ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଓ ଅମ୍ଳ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ। - 8

80%
8.4/10

Very Good!

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କ୍ଷୀର ସହ କେଉଁ ଜିନିଷ ଖାଇବା ଶରୀର ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇଥାଏ!

କ୍ଷୀର ପିଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବେଶ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ କେତେକ ଜିନିଷ ଏମିତି ଅଛି ଯାହାକୁ କ୍ଷୀର ସହ ଖାଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇଥାଏ।

No Votes Yet

You're not rated yet