ମେଡିସିନ ଖାଇବା ସମୟରେ ଏହି ସବୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ,ନଚେତ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି ଅସୁବିଧାରେ!

ଆଜିକାଲି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ବିଭିନ୍ନପ୍ରକାରର ରୋଗର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ନିୟମିତ ଔଷଧ ଖାଇଥାଉ। କିନ୍ତୁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ହୁଏତ ଜାଣି ନଥିବେ ଔଷଧ ଖାଇବା ସମୟରେ କେଉଁ ସବୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ଖାଦ୍ୟ ଔଷଧ ଖାଇବା ସମୟରେ ଖାଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ-

ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକମାତ୍ରାରେ ଥଣ୍ଡା ଏବଂ ଜ୍ଵର ହୋଇଥାଏ, ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଥଣ୍ଡା ଓ କାଶରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ କଫ୍‌ ସିରପ୍‌ ଖାଉଛନ୍ତି ସେତେବେଳେ କମଳା ଲେମ୍ବୁ ଜାତୀୟ ଫଳ ଖାଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ। ମନେ ରଖିବେ ଯଦି କମଳା ଲେମ୍ବୁ ଖାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ କଫ୍‌ ସିରପ୍‌ ଖାଇବା ଭଲ।

ଔଷଧ ଖାଇବା ପରେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ସବୁଜ ପନିପରିବାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । ଏମିତି କଲେ ରକ୍ତ ଜମାଟ ବାନ୍ଧିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

ସାଧାରଣତଃ ଯେବେ ଜ୍ୱର ହୋଇଥାଏ ଜ୍ୱର ଭଲ କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ଆଣ୍ଟି ବାୟୋଟିକ୍‌ ଔଷଧ ଖାଇଥାଉ। ମନେ ରଖିବେ କ୍ଷୀର ସହ ଆଣ୍ଟି ବାୟୋଟିକ୍‌ ଖାଇଲେ ଖାଦ୍ୟ ସାଇଡ୍ ଇଫେକ୍ଟ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

ପଢନ୍ତୁ; ଏହି ଅକ୍ଷରରୁ ନାଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଝିଅମାନେ ହୋଇଥାନ୍ତି ସୂଚ୍ଛ ଓ ଖୋଲା ମନର!

ଔଷଧ ଖାଇବା ପରେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ସବୁଜ ପନିପରିବାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ - 8.8

88%

ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକମାତ୍ରାରେ ଥଣ୍ଡା ଏବଂ ଜ୍ଵର ହୋଇଥାଏ - 9.2

92%
9/10

Very Good!

ମେଡିସିନ ଖାଇବା ସମୟରେ ଏହି ସବୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ,ନଚେତ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି ଅସୁବିଧାରେ!

ଆଜିକାଲି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ବିଭିନ୍ନପ୍ରକାରର ରୋଗର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ନିୟମିତ ଔଷଧ ଖାଇଥାଉ। କିନ୍ତୁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ହୁଏତ ଜାଣି ନଥିବେ ଔଷଧ ଖାଇବା ସମୟରେ କେଉଁ ସବୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।

No Votes Yet

You're not rated yet