Category : POLITICALS

A political party is a political organization that typically seeks to attain and maintain political power within government, usually by participating in electoral campaigns, educational outreach or protest actions.
POLITICALS

ବିଧାୟକଙ୍କୁ ସରଳତା ଓ ଶାଳିନତାର ପାଠ ପଢ଼ାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

Ratnamani Moharana
ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନେଲେ ବିଧାୟକ । ବିଧାନସଭା ନୀତିନିୟମ ଓ କାର୍ଯ୍ୟଧାରା ପାଠ ପଢ଼ିଛନ୍ତି ବିଧାୟକ । ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିରକୁ ଉଦଘାଟନ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ସରଳତା ଓ ଶାଳିନତାର ପାଠ ପଢ଼ାଇଛନ୍ତି । ଏହା
POLITICALS

ଗୋଟିଏ ଦେଶ, ଗୋଟିଏ ଭାଷା ପାଇଁ ଆହ୍ୱାନ ଦେଲେ ଅମିତ ଶାହ

Ratnamani Moharana
ଆଜି ଜାତୀୟ ହିନ୍ଦୀ ଦିବସ। ଏହି ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସମେତ ସ୍ୱରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ନେତା ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ଗୋଟିଏ ଦେଶ, ଗୋଟିଏ ଭାଷାକୁ
POLITICALS

ଯୁଦ୍ଧ ବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନର କଡ଼ା ଜବାବ ଦେଲା ସେନା, ଧଳା ପତାକା ଦେଖାଇ ଯବାନଙ୍କ ମୃତଦେହ ନେଲା ପାକ୍‌ ସେନା

Ratnamani Moharana
ସୀମାରେ ପାକିସ୍ତାନର ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନର କଡ଼ା ଜବାବ ଦେଉଛି ଭାରତ। ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଥମେ ହେଉଛି ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ ବାରମ୍ୱାର ଅଭିଯୋଗ କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସତ ଏବେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ନିକଟରେ ଜମ୍ମୁ
POLITICALS

ଶ୍ୱଶୁର ଘରୁ କାନ୍ଦିକାନ୍ଦି ବାହାରିଗଲେ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ପୁଅ ତେଜପ୍ରତାପଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା

Ratnamani Moharana
ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ବୋହୂ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାଏ ଶେଷରେ ଲୁହ ଭିଜା ଆଖିରେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି। ଲାଲୁଙ୍କ ବଡ଼ ପୁଅ ତେଜ ପ୍ରତାପ ଯାଦବଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିବା ଏଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ
POLITICALS

ବର୍ବାଦ ରାସ୍ତାରେ ପାକିସ୍ତାନ

Ratnamani Moharana
ବିଶ୍ୱର ବିଭିନ୍ନ ଦେଶଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ନଜର ରଖୁଥିବା ‘ମୁଡିଜ୍ କ୍ରେଡିଟ୍ ରେଟିଂ’ ପାକିସ୍ତାନକୁ ତାର ଦୁର୍ବଳ ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଚେତାବନୀ ଜାରି କରିଛି । ଏଥିରେ ଆଗକୁ ଦେଶର ଆର୍ଥିକ
POLITICALS

ନୂଆ ମୋଟର ଯାନ ନିୟମକୁ କେତେ ମାନୁଛନ୍ତି ନେତା

Ratnamani Moharana
ଦେଶରେ ନୂଆ ମୋଟର ଯାନ ନିୟମ ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ଏବେ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଯାଞ୍ଚ କଡ଼ାକଡ଼ି ହୋଇଛି। ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଧରପଗଡ଼ ଜୋରଦାର ହୋଇଛି। ହେଲେ ଏ ଯାଞ୍ଚ କେବଳ
POLITICALS

ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ସମାଧି ପରିସରରେ ପୁଅର ବିବାହ ଆୟୋଜନ କଲେ AIADMK ନେତା

Ratnamani Moharana
ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବି ତାମିଲନାଡୁ ପୂର୍ବତନ ସ୍ୱଗତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା କମି ନାହିଁ। ଏହାର ପ୍ରମାଣ ଅଳ୍ପଦିନ ତଳେ ଏଠାରେ ଘଟିଯାଇଥିବା ଏକ ଘଟଣାରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଘଟଣାଟି ହେଲେ-ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ଦଳ ଏଆଇଏଡିଏମ୍‌କେର ଜଣେ
POLITICALS

ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ନିଲାମ ହେବ ମୋଦିଙ୍କୁ ମିଳିଥିବା ଉପହାର

Ratnamani Moharana
ନିଲାମ ହେବ ମୋଦିଙ୍କୁ ମିଳିଥିବା ଦେଶବିଦେଶର ଉପହାର। ଅନଲାଇନରେ ଏହି ସବୁ ଉପହାର ନିଲାମ କରାଯିବାନେଇ ସୂଚନା ରହିଛି।  ଆସନ୍ତା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୪ରୁ ଏହି ନିଲାମ  ଆରମ୍ଭ  ଏବଂ ଅକ୍ଟୋବର ୩ ତାରିଖରେ ଏହି
POLITICALS

ଖେଳମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ଟ୍ରାଫିକ୍ ପୋଲିସ୍ ! କାର୍ ରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଜାମରେ ଫସିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଖାଇଲେ ବାଟ

Ratnamani Moharana
ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା କାରଣରୁ ଜନଜୀବନ ଏବେ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି । ଖାସ୍ କରି ଭୋପାଲ ଏବଂ ଇନ୍ଦୋର୍ ଭଳି ସହରରେ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଲୋକଙ୍କ ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେଉଛି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ
POLITICALS

ତ୍ରି-ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଗସ୍ତରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ

Ratnamani Moharana
ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଏବେ ୟୁରୋପୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ର ଗସ୍ତରେ ଅଛନ୍ତି। ଗତକାଲି ରାତିରୁ କୋବିନ୍ଦ ୩ ରାଷ୍ଟ୍ର  ଆଇସଲାଣ୍ଡ୍‌, ସ୍ବିଜରଲାଣ୍ଡ୍‌ ଏବଂ ସ୍ଲୋଭେନିଆ ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତ ସହ ଦ୍ବିପାକ୍ଷିକ ସମ୍ପର୍କ ସୁଦୃଢ଼ କରିବାପାଇଁ