Category : Uncategorized

Uncategorized

ପୋର୍ଟେବୁଲ୍‌ ଆଣ୍ଟି ଟ୍ୟାଙ୍କ ଗାଇଡେଡ୍‌ ମିଶାଇଲର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ

Ratnamani Moharana
ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର କୁର୍ନୁଲ୍‌ ଫାୟାରିଙ୍ଗ ରେଂଜରୁ ବୁଧବାର ମାନବ ବାହିତ ଆଣ୍ଟି ଟ୍ୟାଙ୍କ ଗାଇଡେଡ୍ ମିସାଇଲ୍ (MPATGM) ବା ଟ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରତିରୋଧ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଇଛି। ରକ୍ଷା ଅନୁସନ୍ଧାନ ଓ ବିକାଶ ସଙ୍ଗଠନ (ଡିଆରଡିଓ)
Uncategorized

ଆକାଶ ଛୁଆଁ ପିଆଜ ଦର, ଗ୍ରାହକ ଚିନ୍ତାରେ

Ratnamani Moharana
ପିଆଜ ହାଟରେ ତାତି।  ପ୍ରଥମେ ପିଆଜକୁ ​‌ନେଇ ଚାଷୀ ଲୁହ ଗଢ଼ାଇଥିଲେ ଏବେ ଗ୍ରାହକ କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି।  କାରଣ ପିଆଜ ଦର ଏବେ ଆକାଶ ଛୁଆଁ ହେଲାଣି। ସପ୍ତାହକ ତଳେ ୨୦ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ପିଆଜ,
Uncategorized

ଘଣ୍ଟାକ ବର୍ଷାରେ ଉବୁଟୁବୁ ରାଜଧାନୀ

Ratnamani Moharana
ଘଣ୍ଟାକର ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ହେଲା ରାଜଧାନୀ । ଆଜି ସକାଳ ୧୦ଟା ବେଳୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହିତ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା । ପ୍ରାୟ ୧୧ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିଲା ଲଗାଣ ବର୍ଷା । ଯେଉଁଥିରେ
Uncategorized

ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି

Ratnamani Moharana
ଆଉ ପାଞ୍ଚ ଦିନ ପରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ। ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି। ଚଳିତବର୍ଷ ଗାନ୍ଧୀମାର୍ଗ ପରିବର୍ତ୍ତେ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ପଡିଆରେ ହେବ ସ୍ୱାଧୀନତା ଉତ୍ସବ। ସେଠାରେ ଏବେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଲାଣି। ଚଳିତ
Uncategorized

ଇମ୍ରାନ୍‌ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଜନକ ବୟାନ: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଭାରତ-ପାକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ସଂପର୍କ ସୁଧୁରିଯିବ

Ratnamani Moharana
କାଶ୍ମୀରର ପୁଲବାମା ଆକ୍ରମଣ  ପରେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ ତିକ୍ତତା ଦେଖାଯାଇଛି। ଏହି ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ଯାଇ ବାଲାକୋଟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ  କରଯାଇଥିଲା। ଏହାପରଠାରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଓ ଭାରତ
Uncategorized

ପାକିସ୍ତାନର ହୀନ କାର୍ଯ୍ୟ: ଅପହରଣ ପରେ ହିନ୍ଦୁ ଝିଅର କରିଲେ ଧର୍ମାନ୍ତରୀକରଣ

Ratnamani Moharana
ପାକିସ୍ତାନରେ ହିନ୍ଦୁ ଝିଅକୁ ଅପହରଣ ପରେ ଧର୍ମାନ୍ତରୀକରଣ କରିବାନେଇ ହେଲା ଅଭିଯୋଗ।  ପାକିସ୍ତାନରେ ଦୁଇଜଣ ନାବାଳିକା ହିନ୍ଦୁ ଝିଅଙ୍କ ଅପହରଣ  କରାଯିବାପରେ ବଳପୂର୍ବକ ସେମାନଙ୍କ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତନ  ଓ ବିବାହ କରାଇବା ନେଇ ଖବର
Recipes & Food Uncategorized

ଆଜି ହିଁ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ସୁଜି ଓ କଳାଚଣା କଟଲେଟ୍

Ratnamani Moharana
ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ସିଝା କଳା ଚଣା-୨୦୦ଗ୍ରାମ ସୁଜି-୪୦୦ଗ୍ରାମ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା-୩ଟି ଦହି-ଗୋଟେ କପ ଧନିଆ ପତ୍ର ଭଜା ଜୀରା ବଟା ଅଦା ଛାଣିବା ପାଇଁ ତେଲ ସ୍ୱାଦ ଅନୁସାରେ ଲୁଣ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ପ୍ରଥମେ
Uncategorized

ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନରେ ବାରଣାସୀ ଆସନରୁ ଲଢିବେ ମୋଦି

Ratnamani Moharana
ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନରେ ବାରଣାସୀ  ଆସନରୁ ପୁଣି ଲଢିବେ ମୋଦି । ବିଜେପିର ସର୍ବୋଚ ନୀତି ନିର୍ଧାରଣକାରୀ ସଂସ୍ଥା ସଂସଦୀୟ ବୋର୍ଡ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତି ନିଆଯାଇଛି। ବୈଠକରେ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି, ଅମିତ ଶାହା, ରଜନାଥ
News Uncategorized

ରୋଡ୍ ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟରେ ହେବନି ମୃତ୍ୟୁ : ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ସତ୍ୟ

Ratnamani Moharana
ବାଇକ୍ ଚାଳକଙ୍କୁ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଉପହାର ରୋଡ ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟରେ ହେବନି ମୃତ୍ୟୁ  ବେପରୁହା ବାଇକ ଚାଳକଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ହେଉଥିବା ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଭାରତରେ ପ୍ରତିଦିନ ୪୦୦ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି।ଏହାକୁ ଆଖିରେ ରଖି ନିକଟରେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ