ମଣିଷ ଚା’ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା କମିଥାଏ କି ଆୟୁଷ!!!

ମଣିଷ ଚା’ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା କମିଥାଏ କି ଆୟୁଷ!!!

ଭାରତରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଚା’କୁ ବେଶ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଆମ ଦେଶରେ ଗରିବ କ’ଣ – ଧନୀ କ’ଣ, ସମସ୍ତେ ଚା ’ପିଅନ୍ତି। ସକାଳର ଆରମ୍ଭ ପ୍ରଥମେ ଚା କପରୁ ହିଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ।

ଭାରତରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଚା’କୁ ବେଶ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଆମ ଦେଶରେ ଗରିବ କ’ଣ – ଧନୀ କ’ଣ, ସମସ୍ତେ ଚା ’ପିଅନ୍ତି। ସକାଳର ଆରମ୍ଭ ପ୍ରଥମେ ଚା କପରୁ ହିଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ। ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଅନୈଲ୍ସ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଟର୍ନାଲ୍ ମେଡିସିନ୍ ନାମକ ପତ୍ରିକାରେ ପ୍ରକାଶିତ ବ୍ରିଟେନର ବାୟୋବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧ୍ୟୟନରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଚା ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ବଢ଼ିପାରେ । ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ଦିନକୁ ଦୁଇ କିମ୍ବା ଅଧିକ କପ୍ ଚା ପିଉଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବାର ଆଶଙ୍କା କମ୍ ଥାଏ । ତେବେ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଏହି କଥା ଭାରତରେ ନିର୍ମିତ କ୍ଷୀର ଚା ବିଷୟରେ ନୁହେଁ, ବରଂ ‘ବ୍ଲାକ୍ ଟି’ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି । ଆମେରିକାର ଜାତୀୟ କର୍କଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନର ବୈଜ୍ଞାନିକ ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ବ୍ଲାକ୍ ଟି ପତ୍ରରେ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟର ମାତ୍ରା ବହୁତ ଅଧିକ। ଏହା ରକ୍ତରୁ କ୍ଷତିକାରକ ପଦାର୍ଥ ବାହାର କରିବାରେ, ପ୍ରଦାହକୁ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ଏବଂ ଶରୀରରେ ଉତ୍ତେଜନାକୁ ରୋକିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ। ୟୁନାଇଟେଡ କିଙ୍ଗଡମରେ ‘ବ୍ଲାକ୍ ଟି’ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ । ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଦୁନିଆର ବିଭିନ୍ନ କୋଣରେ ଅଲଗା ଅଲଗା ଚା’ ପ୍ରସିଦ୍ଧ । ଭାରତରେ ଦୁଗ୍ଧ ଚା ତିଆରି ହେଉଥିବା ବେଳେ ଚୀନ୍ ଏବଂ ଜାପାନରେ ଗ୍ରୀନ୍ ଟି ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରାଯାଏ । ବ୍ରିଟେନର ଲୋକମାନେ ‘ବ୍ଲାକ୍ ଟି’ ପିଅନ୍ତି । ବ୍ଲାକ୍ ଟି’ ପୂର୍ବରୁ ଗ୍ରୀନ୍ ଟି ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଅଧ୍ୟୟନ କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ, ଚା ଆମ ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଆନ୍ନାଲ୍ସ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଟର୍ନାଲ୍ ମେଡିସିନ୍ ପତ୍ରିକାରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏହି ଗବେଷଣାରେ ଗବେଷକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚା ’ହୃଦରୋଗ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ, କିନ୍ତୁ ଏହା କର୍କଟ ରୋଗ ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ | ଅଗ୍ରଣୀ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ମାକି ଇନୋ-ଚୋଇ ପତ୍ରିକାକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି, “ଯଦି ଆପଣ ଦିନକୁ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇ କପ୍ ଚା ପିଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ମୋର ପରାମର୍ଶ ହେଉଛି ୧ କିମ୍ବା ୨ କପ୍ ଚା ପିଇବା ଦରକାର।” ୱାନ ହେଲଥ୍ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଡାକ୍ତର ଶିଖା ଶର୍ମା କୁହନ୍ତି, “ଭାରତ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏଠାରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଚାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଏହା ଏକ ଉତ୍ତମ ପାନୀୟ ଯାହା ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇଥାଏ ଏବଂ ଜୀବାଣୁ, ଭାଇରାଲ୍ ସଂକ୍ରମଣ ସହିତ ଲଢ଼ିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ, କିନ୍ତୁ କେଉଁ ଚା ’ପିଉଛନ୍ତି ତାହା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ। ଯଦି ଆପଣ କ୍ଷୀର ସହିତ ଚା ପିଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର କୌଣସି ଲାଭ ନାହିଁ କାରଣ କ୍ଷୀର ଚା’ର ସକ୍ରିୟ ଯୌଗିକକୁ ନଷ୍ଟ କରିଥାଏ । ଯାହା ପରେ ଏଥିରେ କଫିନ୍ ଛାଡି ଦିଆଯାଏ ଏବଂ ଆମେ ଏଥିରୁ ଉପକୃତ ହେଉନାହୁଁ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭଲ ଗୁଣବତ୍ତା ଚା ପିଇବା ଉଚିତ କାରଣ ଆଜିକାଲି ପୁରୁଣା ଚା ପତ୍ରକୁ ରଙ୍ଗ ଦେଇ ପୁନଃ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ। ତେଣୁ, ଯଦି ଆପଣ ଚାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ବାରମ୍ବାର ଚା ପିଅନ୍ତି, ତେବେ କେବଳ ଭଲ ଗୁଣର ପତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଦିନରେ ୨ କପ୍ ଚା ପିଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ, ତା’ଠାରୁ ଅଧିକ ପିଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଏହି ରିସର୍ଚ୍ଚରୁ ଏହା ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ଯେଉଁମାନେ ଅଧିକ ଚା ପିଉଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ବଞ୍ଚିବାର ତୁଳନା ଚା’ ପିଉ ନଥିବା ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଅଧିକ । ରିସର୍ଚ୍ଚ ଅନୁସାରେ, ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇ କପ୍ ଚା ପିଉଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ତୁଳନାରେ ୯ ରୁ ୧୩ ପ୍ରତିଶତ କମ୍ ହୋଇଯାଏ । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଚା’ ହୃଦରୋଗ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ । କିନ୍ତୁ ଏହା କ୍ୟାନ୍ସର ରୋଗ ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପକାଇନଥାଏ ।

Ratnamani Maharana

Shakespeare, in the beautiful garden, among the party. Some of the hall: in fact she was ever to.