POLITICALS

ସରିଲା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ, ୧୧ରେ ଗଣତି

rajsthan

ରାଜସ୍ଥାନ ଓ ତେଲଙ୍ଗାନାରେ ମତଦାନ ସହ ଶେଷ ହୋଇଛି ୫ଟି ରାଜ୍ୟର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ। କଡା ନିରାପତ୍ତା ମଧ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାଜସ୍ଥାନ ଓ ତେଲଙ୍ଗାନା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। କାଁ ଭାଁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡକୁ ବାଦ ଦେଲେ ମତଦାନ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ ଭାବେ ଶେଷ ହୋଇଛି।

rajsthan

ଆସନ୍ତା ୧୧ ତାରିଖରେ ଏହି ଦୁଇ ରାଜ୍ୟ ସମେତ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ମିଜୋରାମ୍‌ ଏବଂ ଛତିଶଗଡ଼ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ଗତଥର ରାଜସ୍ଥାନରେ ୭୫.୫ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ୬୯.୫ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା। କେନ୍ଦ୍ରରେ ଶାସକ ଦଳ ବିଜେପି ଏଥର ରାଜସ୍ଥାନକୁ ନେଇ ସବୁଠୁ ଆଶାବାଦୀ ଥିଲା।

ଇଭିଏମ୍‌ରେ ସିଲ୍ ହୋଇଛି ୨୦୯ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ। ମିଜୋରାମରେ ୫ ଥର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ଲାଲ୍ ଥନ୍‌ହାୱଲା ଏଥର ସେର୍ଚିପ୍ ଓ ଚମ୍ଫାଇ ସାଉଥ ଆସନରୁ ଲଢୁଛନ୍ତି। ଦୁଇ ରାଜ୍ୟର ଶେଷ ହୋଇଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଆସନ୍ତା ୧୧ ତାରିଖରେ ହେବ ଭୋଟ ଗଣତି।

ପଢନ୍ତୁ; ମଞ୍ଚରେ ବେହୋସ ହୋଇ ପଡିଲେ ନିତୀନ ଗଡ଼କରୀ

Related posts

ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ :ନବୀନଙ୍କ ଚେତାବନୀ

ENO Beuro

ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

ENO Beuro

୨୭ରେ ବରଗଡ ଓ ଜୟପୁର ଆସିବେ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖିଆ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ 

ENO Beuro

Leave a Comment