POLITICALS

ସରିଲା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ, ୧୧ରେ ଗଣତି

ରାଜସ୍ଥାନ ଓ ତେଲଙ୍ଗାନାରେ ମତଦାନ ସହ ଶେଷ ହୋଇଛି ୫ଟି ରାଜ୍ୟର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ। କଡା ନିରାପତ୍ତା ମଧ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାଜସ୍ଥାନ ଓ ତେଲଙ୍ଗାନା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। କାଁ ଭାଁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡକୁ ବାଦ ଦେଲେ ମତଦାନ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ ଭାବେ ଶେଷ ହୋଇଛି।

rajsthan

ଆସନ୍ତା ୧୧ ତାରିଖରେ ଏହି ଦୁଇ ରାଜ୍ୟ ସମେତ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ମିଜୋରାମ୍‌ ଏବଂ ଛତିଶଗଡ଼ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ଗତଥର ରାଜସ୍ଥାନରେ ୭୫.୫ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ୬୯.୫ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା। କେନ୍ଦ୍ରରେ ଶାସକ ଦଳ ବିଜେପି ଏଥର ରାଜସ୍ଥାନକୁ ନେଇ ସବୁଠୁ ଆଶାବାଦୀ ଥିଲା।

ଇଭିଏମ୍‌ରେ ସିଲ୍ ହୋଇଛି ୨୦୯ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ। ମିଜୋରାମରେ ୫ ଥର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ଲାଲ୍ ଥନ୍‌ହାୱଲା ଏଥର ସେର୍ଚିପ୍ ଓ ଚମ୍ଫାଇ ସାଉଥ ଆସନରୁ ଲଢୁଛନ୍ତି। ଦୁଇ ରାଜ୍ୟର ଶେଷ ହୋଇଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଆସନ୍ତା ୧୧ ତାରିଖରେ ହେବ ଭୋଟ ଗଣତି।

ପଢନ୍ତୁ; ମଞ୍ଚରେ ବେହୋସ ହୋଇ ପଡିଲେ ନିତୀନ ଗଡ଼କରୀ

Related posts

ଲୋକସଭା ସହ ୧୧ ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇପାରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ

ENO Beuro

ପାକିସ୍ଥାନ ନିର୍ବାଚନ: ଭୋଟ ଗଣତି ଜାରି, ଇମ୍ରାନ୍‌ ଖାନ ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ENO Beuro

ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ନେତା – ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More