News

ଇଥିଓପିଆ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୫୭ ମୃତ

eothipia flight crashed

ଇଥିଓପିଆ  ଏୟାରଲାଇନ୍ସର ଏକ ବିମାନ ଆଜି ଉଡ଼ାଣ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ୬ ମିନିଟ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ର ଶିକାର ହେବାରୁ ଏଥିରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ୧୫୭ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧୪୯ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଏବଂ ୮ ଜଣ ପରିଚାଳକ ଦଳ ସଦସ୍ୟ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ଇଥିଓପିଆନ ଏୟାରଲାଇନ୍ସର ବୋଇଙ୍ଗ ୭୩୭ ବିମାନ ସବୁଦିନ ଭଳି ଅଦିମ ଅବାବା ଠାରୁ କେନ୍ୟାର ରାଜଧାନୀ ନୈରବୀ ଯାଉଥିଲା |

crashed flight parts
ethiopia flight crashed

ବିମାନ ଆଜି ସକାଳ ୮.୩୮ରେ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା କିଛି ସମୟ ପରେ ଅର୍ଥାତ ୮.୪୪ ସମୟରେ ବିମାନ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଛିନ୍ନ ହୋଇଥିଲା | ବିମାନ ଅଦିମ ଅବାବା ଠାରୁ ମାତ୍ର ୬୦ କି:ମି: ଦୂରର ବିସୋଟୁ ସହରରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା |ବିମାନର ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଇଥିଓପିଆ ସରକାରୀ ଟେଲିଭିଜନ ପ୍ରଚାର କରିଥିବା ବେଳେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ବିବରଣୀ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ମୃତ ୪ ଜଣ ଭାରତୀୟ ହେଉଛନ୍ତି ଶିଖା ଗର୍ଗ, ବୈଦେ ପାନଗେସ ଭାସ୍କର, ବୈଦେ ହାନସିନ ଅନଗେସ, ଓ ନୁକାବରାପୁ ମନିଶା ବୋଲି ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମ ସ୍ଵରାଜ  ଟୁଇଟ କରି ପୀଡିତ ପରିବାରକୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି।
ପଢନ୍ତୁ: ଭାରତକୁ ଯୁଦ୍ଧ ପାଇଁ ଉସୁକାଉଛି ପାକିସ୍ତାନ : ରାଜସ୍ତାନରେ ମାଡ କଲା ୨ଟି ଡ୍ରୋନ ବୋମା

Related posts

ଓଡିଶାରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ଓଡ଼ିଶା ପୁଲିସ୍‌ର ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ

Ratnamani Moharana

ଆଦିବାସୀ ମେଳା ପାଇଁ ୫୭ବର୍ଷର ପରମ୍ପରା ବଦଳିବ, ମେଳା ପାଇଁ ନୂତନ ସ୍ଥାନ ଚୟନ

ENO Beuro

୧୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡ ଆଜି ଶେଷ,ବାରିମୂଳ ଜେଲ ଗଲା ଟିଟୋ

ENO Beuro

Leave a Comment