26 C
Bhubaneswar
October 1, 2020
EnewsOdia.Com
ରାଜନୀତି

ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ୟୁରୋପୀୟ ସାଂସଦଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧିଦଳ

ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଜିରୋରୁ ଦେଖିବେ ବାସ୍ତବ ସ୍ଥିତି

ଦୁନିଆ ଜାଣିବ କାଶ୍ମୀରର ସତ । ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ହେବା ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ କୈାଣସି ବିଦେଶୀ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ କାଶ୍ମୀର ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।  ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ହେବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଉଠାଇଥିଲା, ଯାହାକୁ କୌଣସି ରାଷ୍ଟ୍ର ସମର୍ଥନ କରି ନ ଥିଲେ। ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବାସୀଙ୍କୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତ ବିରୋଧୀ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ସହିତ ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ କରୁଥିବାବେଳେ ଏହି ପ୍ରତିନିଧିମଣ୍ଡଳୀ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଜିରୋରୁ ବାସ୍ତବ ସ୍ଥିତି ଆକଳନ କରିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

 

ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଥିବା ୨୮ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ୟୁରୋପିୟ ସଂଘର ପ୍ରତିନିଧି ମଣ୍ଡଳ ଗତକାଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓ ଏନଏସଏ ଅଜିତ ଡୋଭାଲଙ୍କୁ ଭେଟି ଜାମ୍ମୁକାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।

ଦଳ କହିସାରିଛି, ସରକାର ଦେଶର ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ଘାଟିକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ନ ଦେଇ ବିଦେଶରୁ ଆସିଥିବା ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ଘାଟିକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ: ନୂଆ ରୂପରେ ହେବ କଟକ ଐତିହାସିକ ବାଲିଯାତ୍ରା

Related posts

ସମ୍ବିଧାନକୁ ଜଣେ ବ୍ରାହ୍ମଣ ତିଆରି କରିଥିଲେ ବୋଲି କହିଲେ ଗୁଜୁରାଟ ବାଚସ୍ପତି

Ratnamani Maharana

ଦୁଲୁକୁଛି ବିଜେପୁର ପ୍ରଚାର ମଇଦାନ, ଆଜି ସରିବ ପ୍ରଚାର

Ratnamani Maharana

ଯୋଗୀଙ୍କ ନୂଆ ଜନସଂଖ୍ୟା ନୀତି, ୨ରୁ ଅଧିକ ସନ୍ତାନ ହେଲେ ମିଳିବ ନାହିଁ ସରକାରୀ ସୁବିଧା

Ratnamani Maharana

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More