News

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତର ଯାଂଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା:୪ ମୁଖ୍ୟ ବିମ୍ ରେ ଫାଟ

ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତର ଯାଂଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା । ମନ୍ଦିରର ଜଗମୋହନ ଏବଂ ନାଟ ମଣ୍ଡପରେ ପାଣି ଗଳୁଥିବା ନେଇ ଯାଂଚ୍ କରୁଛି ଏଏସଆଇ ବୈଷୟିକ ଟିମ୍। ନାଟମଣ୍ଡପରେ ଥିବା ମୋଟ୍ ୧୬ ବିମ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଚାରିକଡ଼ରେ ଥିବା ୪ ମୁଖ୍ୟ ବିମ୍ ରେ ଫାଟ ଥିବା ଏହି ଟିମ୍ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛନ୍ତି । ଏହି ଟିମ୍ ରେ ଆଇଆଇଟି ଖଡ଼ଗପୁରର ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏସ.କେ. ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ, ଏବଂ ଆଇଆଇଟି ଚେନ୍ନାଇର ବିଶେଷଜ୍ଞ ଅମ୍ଲାନ ସେନଗୁପ୍ତା ଓ ଅରୁଣ ମେନନ ସାମିଲ୍ ଥିଲେ।

expert ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତର ଯାଂଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା:୪ ମୁଖ୍ୟ ବିମ୍ ରେ ଫାଟ expert

ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ଯାଂଚ୍ ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ପ୍ରତ୍ନତତ୍ୱ ସର୍ବେକ୍ଷଣ ସଂସ୍ଥା (ଏଏସଆଇ) ବୈଷୟିକ କୋର୍ କମିଟିର ୫ ସଦସ୍ୟ କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଫେସର ଆନନ୍ଦପ୍ରାଣ ଗୁପ୍ତା, ପ୍ରଫେସର ଜି.ସି. ମିତ୍ର, ଡଃ. ଏନ.ସି ପାଲ୍, ପଦ୍ମଲୋଚନ ମହାପାତ୍ର ଏବଂ ଇଂ. ଧର୍ମପ୍ରସାଦ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସମେତ ଏଏସଆଇର ପୂର୍ବାଚଂଳ ଆଂଚଳିକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିକା ନନ୍ଦିନୀ ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ପରେ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଟିମ୍ ଓ (ଏଏସଆଇ) ବୈଷୟିକ କୋର୍ କମିଟିର ଏକ ମିଳିତ ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ ପାନ୍ଥନିବାସ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ବୈଠକରେ ବିଶେଷ କରି ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟର ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ,ଗତକାଲି ଏଏସଆଇ ବୈଷୟିକ କୋର୍ କମିଟିର ୫ ସଦସ୍ୟ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଗରୁଡ଼ସ୍ତମ୍ଭ ଉପର, ଜୟବିଜୟ ଦ୍ୱାର, ଭୋଗମଣ୍ଡପ, ଜଗମୋହନ, ନାଟମଣ୍ଡପ ଓ ଗର୍ଭଗୃହ ସଂଯୋଗ ସ୍ଥଳକୁ ତନ୍ନ ତନ୍ନ କରି ଯାଂଚ୍ କରିଥିଲେ । ତିନି ଦିନ ଧରି ଏହି ଯାଂଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଲିବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ବିଶେଷଜ୍ଞ ଟିମ୍ ସ୍ଥିତିର ସମୀକ୍ଷା କରି ସବିଶେଷ ରିପୋର୍ଟ ଦେବା ପରେ ଏହାର ମରାମତି ଦିଗରେ ଏଏସଆଇ କର୍ତୃପକ୍ଷ ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

ପଢନ୍ତୁ;ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ନିର୍ମାଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ୨୦୦୮ର ହିଟ୍‌ ଫିଲ୍ମ ଦୋସ୍ତାନାର ସ୍ୱିକେଲ

Related posts

ଚାରିଦିନିଆ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତରେ ନବୀନ :ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ENO Beuro

ଆଜିଠୁ ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ:୬୭ ବିଲ୍‌, ୧୯୮ ଘଣ୍ଟାର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ

ENO Beuro

ମହମ୍ମଦ ସାମିଙ୍କ ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ଶାନ୍ତ ପଡିଲେ ହସିନ୍ ଜହାଁ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More