ଫେସବୁକର ସଂସ୍ଥାପକ ଜୁକରବର୍ଗଙ୍କୁ ଝଟକା, କୋଟି କୋଟି ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଡାଟା ଲିକ୍!

୫କୋଟି ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଡାଟା ଲିକ୍ମ ମାମଲାରେ ଫେସବୁକକୁ ବଡ ଝଟକା

ଆମେରିକାର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ କମ୍ପାନୀର ସେୟାରରେ ସୋମବାର ୭ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସେୟାରର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ହେବା କାରଣରୁ ଫେସବୁକ ସିଇଓ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୬.୦୯ ଅରବ ଡଲାର(ପ୍ରାୟ ୩୯୫ ଅରବ ଟଙ୍କା) କ୍ଷତି ହୋଇଛି। ଏହି ଖବର ପରେ ଆମେରିକିକ ଓ ୟୁରୋପୀୟ ଅଧିକାରୀ ଫେସବୁକକୁ ଜବାବ ତଲବ କରିଛନ୍ତି।

ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ଡିଲିଟ୍‌ କରିବାକୁ ହ୍ଵାଟ୍‌ସ୍‌ଆପ୍‌ ସହ-ସଂସ୍ଥାପକ ବ୍ରିଏନ୍‌ ଆକ୍ସନ୍‌ ଆଜି ଟୁଇଟ୍‌ କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। ଆକ୍‌ସନ୍‌ ଟୁଇଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସମୟ ଆସିଯାଇଛି। ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ଡିଲିଟ୍‌ କରନ୍ତୁ।ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ଗୋଳମାଳିଆ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଥିବାବେଳେ ଆକ୍‌ସନ୍‌ ଏ ଭଳି ଟୁଇଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ବିନା ଅନୁମତିରେ କେମ୍ବ୍ରିଜ୍‌ ଆନାଲିଟିକା ନାମକ ଏକ ରାଜନୈତିକ ତଥ୍ୟ ବିଶ୍ଳେଷଣକାରୀ କମ୍ପାନି ୫୦ ନିୟୁତ ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ତଥ୍ୟ ନେଇଯାଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଏ ଭଳି ସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି।

ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଏକ ଫାର୍ମ କେମ୍ବ୍ରିଜ ଏନାଲିଟିକା ଉପରେ ପ୍ରାୟ ୫ କୋଟି ଫେସବୁକ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଡାଟା ଚୋରି କରିଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହି ସବୁ ତଥ୍ୟକୁ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା। ଖବର ଆସିବା ପରେ ଆମେରିକା ଓ ୟୁରୋପୀୟ ସାଂସଦମାନେ ଫେସବୁକ ଇଙ୍କରୁ ଜବାବା ମାଗିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ବ୍ରିଟେନର କେମ୍ବ୍ରିଜ ଏନାଲିଟିକା ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେବାରେ କେମିତି ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି।

ପଢନ୍ତୁ;

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନରେ ପଦ୍ମ ପୁରସ୍କାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ:୨ ଓଡିଆଙ୍କୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ

ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ଡିଲିଟ୍‌ କରିବାକୁ ହ୍ଵାଟ୍‌ସ୍‌ଆପ୍‌ ସହ-ସଂସ୍ଥାପକ ବ୍ରିଏନ୍‌ ଆକ୍ସନ୍‌ ଆଜି ଟୁଇଟ୍‌ କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି - 8.8

88%

ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ଗୋଳମାଳିଆ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଥିବାବେଳେ ଆକ୍‌ସନ୍‌ ଏ ଭଳି ଟୁଇଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି। - 8.7

87%
8.8/10

Very Good!

ଫେସବୁକର ସଂସ୍ଥାପକ ଜୁକରବର୍ଗଙ୍କୁ ଝଟକା, କୋଟି କୋଟି ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଡାଟା ଲିକ୍!

ଆମେରିକାର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ କମ୍ପାନୀର ସେୟାରରେ ସୋମବାର ୭ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସେୟାରର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ହେବା କାରଣରୁ ଫେସବୁକ ସିଇଓ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୬.୦୯ ଅରବ ଡଲାର(ପ୍ରାୟ ୩୯୫ ଅରବ ଟଙ୍କା) କ୍ଷତି ହୋଇଛି। ଏହି ଖବର ପରେ ଆମେରିକିକ ଓ ୟୁରୋପୀୟ ଅଧିକାରୀ ଫେସବୁକକୁ ଜବାବ ତଲବ କରିଛନ୍ତି।

No Votes Yet

You're not rated yet