EnewsOdia.Com

କରୋନା ପାଇଁ ଫେସବୁକ୍‌ ଦେଉଛି ୭୪ ହଜାର ଟଙ୍କାର ବୋନସ୍‌

ଆପଲ, ଗୁଗଲ, ଟ୍ଵିଟର ଏବଂ ଫେସବୁକ ଭଳି ବଡ ବଡ କର୍ପୋରେଟ କମ୍ପାନୀ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଘରୁ କାମ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ଫେସବୁକ୍‌ ତାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଖୁସି ଖବର ଦେଇଛି। ଫେସବୁକ୍‌ କମ୍ପାନୀ ଘରୁ କାମ କରି ପଠାଉଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ୧ ହଜାର ଡଲାର ଅଥବା ୭୪,୦୦୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ବୋନସ ଦେବ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଫେସବୁକର ୪୫ ହଜାର କର୍ମଚାରୀ ଏବେ ଘରୁ କାମ କରୁଛନ୍ତି।

mark

ଫେସବୁକ୍‌ର ସିଇଓ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ନିଜର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଏକ ଇ ମେଲ୍‌ ପଠାଇଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ବୋନସ ଏବଂ କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରଭାବିତ ଛୋଟ ଛେଟ ବିଜନେସକୁ ସହାୟତା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ୩୦ଟି ଦେଶର ପାଖାପାଖି ୩୦ ହଜାର ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ୭୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଫେସବୁକ୍‌ର ୧୬ ବର୍ଷର ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଏହି ବୋନସ ଦେଉଛି।

ନିକଟରେ ଫେସବୁକର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା ଭାଇରସରେ ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ଯୋଗୁଁ ସିଙ୍ଗାପୁର ଏବଂ ଲଣ୍ଡନର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା।

ପଢନ୍ତୁ: ଆସନ୍ତା ୨୪ ତାରିଖ ଯାଏ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିରହିବ ବର୍ଷା

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଜାପାନୀ କ୍ରୁଜ୍‌ ଜାହାଜରୁ ୧୧୯ଜଣ ଭାରତୀୟ ଓ ୫ଜଣ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକଙ୍କୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଏୟାର୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ବିମାନ

Ratnamani Maharana

ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେଉଛି ବାତ୍ୟା ‘ମହା’, ଜାରି ହେଲା ରେଡ ଆଲର୍ଟ

Ratnamani Maharana

ପୂଜା ପରେ ପୁଣି ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଟ୍ରାଫିକ ଚେକିଙ୍ଗ

Ratnamani Maharana

‘କେମ୍‌ଛୋ ଟ୍ରମ୍ପ୍‌’ ନୁହେଁ ‘ନମସ୍ତେ ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ୍‌ ଟ୍ରମ୍ପ୍‌’ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି

Ratnamani Maharana

୧୭ଶହ ଡେଇଁଲାଣି କାରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା

Ratnamani Maharana

ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଶୀତ ଲହରୀ ଏବଂ ତୁଷାରପାତ

Ratnamani Maharana