News

ବ୍ୟାନ୍‌ ଭୟରେ ୬୦ ଲକ୍ଷ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ୍‌ କଲା ଟିକ୍‌ ଟକ୍‌

Untitled 1

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସୋଶାଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଟିକଟିକ୍ କୁ ନୋଟିସ ଦେଇଥିଲା।  ଏହି ନୋଟିସ୍ ରେ ସରକାର କମ୍ପାନୀଙ୍କୁ ୨୧ ଟି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାର ସନ୍ତୋଷଜନକ ଉତ୍ତର ନଦେଲେ ବ୍ୟାନ୍ କରିବା ପାଇଁ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରିଥିଲେ। ତେବେ ଭୟରେ କମ୍ପାନି ସମାଜରେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଉଥିବା ହିଂସାତ୍ମକ ଭିଡିଓଗୁଡ଼ିକୁ ଡିଲିଟ୍‌ କରି ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ରହିଛି। ଏହାଫଳରେ ‘ଟିକ୍‌ ଟକ୍‌’ ତା’ର ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମରୁ ୬୦ ଲକ୍ଷ ଭିଡିଓ କ୍ଲିପ୍‌ ଡିଲିଟ୍‌ କରିଦେଇଛି।

କମ୍ପାନି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ‘କମ୍ୟୁନିଟି ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌କୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ଆମେ ୨୦୧୮ ଜୁଲାଇରୁ ପ୍ରାୟ ୬୦ ଲକ୍ଷ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ୍‌ କରି ସାରିଲୁଣି।’ ଟିକ୍‌ ଟକ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସଚିନ ଶର୍ମା  କହିଛନ୍ତି, ‘ ଟିକ୍‌ ଟକ୍‌ର ପ୍ୟାରେଣ୍ଟ୍‌ କମ୍ପାନିର ଆପ୍‌ର ସମୁଦାୟ ୨୦ କୋଟି ବ୍ୟବହାରକାରୀ।’ନିକଟ ଅତୀତରେ ଏହି ଚାଇନିଜ୍‌ ଆପ୍‌କୁ ଭାରତୀୟ ସରକାର ଏକ ନୋଟିସ୍‌ ପଠାଇ ୨୪ଟି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଚାହିଁଥିଲେ। ଏହି ଆପ୍‌ ଜରିଆରେ ଅଣ ଜାତୀୟବାଦ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ କିଛି ପରିଲକ୍ଷିତ ହେବା ପରେ ସରକାର ନୋଟିସ୍‌ ପଠାଇଥିଲେ। ଯାହା ଫଳରେ ଚୀନର ଏହି କମ୍ପାନି ୬୦ ଲକ୍ଷ ଭିଡିଓକୁ ଡିଲିଟ୍‌ କରି ଦେଇଛି।
ପଢନ୍ତୁ: ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ-୨ ପାଇଁ ଇସ୍ରୋ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନଙ୍କ ପାଖକୁ ଛୁଟୁଛି ଶୁଭେଚ୍ଛାର ସୁଅ

Related posts

ମିସ୍ ଫିଲିପାଇନ୍ସ ହେଲେ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ

ENO Beuro

ଅଭିନୟ ରୁ ରାଜନୀତି, କଟକ ରୁ ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଅପରାଜିତାଙ୍କ ରାଜିନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ

Ratnamani Moharana

ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବଢୁଛି ହୀରାକୁଦର ଜଳସ୍ତର, ୧୪ରେ ଛଡ଼ାଯିବ ଡ୍ୟାମ୍‌ର ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ

Ratnamani Moharana

Leave a Comment