ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ କଟକ ମେମୁ ଟ୍ରେନ୍‌ ଗଡ଼ିଲା

ସୋମରୁ ଶନିବାର ୬ ଦିନ ଚାଲିବ ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ କଟକ ମେମୁ ଟ୍ରେନ୍‌

ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଗଡ଼ିଲା ପ୍ରଥମ ମେମୁ ଟ୍ରେନ୍‌। ଖୋର୍ଧାରୋଡ୍‌ ଷ୍ଟେସନ୍‌ରେ ଡିଆର୍‌ଏମ୍‌ ବ୍ରିଜ୍‌ମୋହନ ଅଗ୍ରଓ୍ଵାଲ୍‌ଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ସକାଳ ୭.୩୦ ମିନିଟ୍‌ରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଷ୍ଟେସନ୍‌ରୁ ଏହି ଟ୍ରେନ୍‌ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ଏହି ଟ୍ରେନ୍‌ ପ୍ରତି ସୋମବାରରୁ ଶନିବାର ସପ୍ତାହରେ ୬ଦିନ ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ କଟକ ମଧ୍ୟରେ ଯାତାୟାତ କରିବ ସହିତ ଏହା ସଂଧ୍ୟାରେ ପୁଣିଥରେ କଟକରୁ ଫେରିବ । ଏହା ବଦଳରେ ରବିବାର ଦିନ ପୁରୁଣା ଫାଷ୍ଟ ପାସେଞ୍ଜର ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ କଟକ ଯାତାୟତ କରିବ । ପୂର୍ବରୁ ପଲାସାରୁ କଟକ ଓ ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ଭଦ୍ରକ ଦୁଇଟି ପାସେଞ୍ଜର୍‌ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ବେଳେ ଯାତ୍ରୀଭିଡ଼କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମେମୁ ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ସେହିପରି ପ୍ରତି ଶନିବାର ଏହି ଟ୍ରେନ୍‌ ବ୍ରହ୍ମପୁର-ଖୋର୍ଧା ଓ ରବିବାର ଦିନ ଏହା ଖୋର୍ଧା-ବ୍ରହ୍ମପୁର ମେମୁ ସ୍ପେସାଲ୍‌ ଭାବେ ଯାତ୍ରା କରିବ। ଜୁଲାଇ ପହିଲା ଏହା ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏହି ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ୧୨ଟି ବଗି ରହିଥିବା ବେଳେ ବଗିର ଉଭୟ ପଟେ ବାୟୋଟଏଲେଟ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସୁବିଧା ଅଛି । ଏହା ସହିତ ଟ୍ରେନ୍‌ର ମଧ୍ୟ ଭାଗରେ ଇଂଜିନ ରହିଥିବା ବେଳେ ଉଭୟ ମୁଣ୍ଡରେ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍‌ ୟୁନିଟ୍‌ ରହିଛି। ରଥଯାତ୍ରା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ମେମୁ ଟ୍ରେନ୍‌ ଅନ୍ୟ ଏକ ରୁଟ୍‌ରେ ଚଳାଚଳ କରିବ।

ପଢନ୍ତୁ : କେଉଁ ସବୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଲେ ଚେହେରା ଓ ଶରୀରରେ ଆସିଥାଏ ଚମତ୍କାର ପରିବର୍ତ୍ତନ! ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

ହି ଟ୍ରେନ୍‌ ପ୍ରତି ସୋମବାରରୁ ଶନିବାର ସପ୍ତାହରେ ୬ଦିନ ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ କଟକ ମଧ୍ୟରେ ଯାତାୟାତ କରିବ ସହିତ ଏହା ସଂଧ୍ୟାରେ ପୁଣିଥରେ କଟକରୁ ଫେରିବ - 4.5

90%

ଏହା ସହିତ ଟ୍ରେନ୍‌ର ମଧ୍ୟ ଭାଗରେ ଇଂଜିନ ରହିଥିବା ବେଳେ ଉଭୟ ମୁଣ୍ଡରେ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍‌ ୟୁନିଟ୍‌ ରହିଛି। ରଥଯାତ୍ରା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ମେମୁ ଟ୍ରେନ୍‌ ଅନ୍ୟ ଏକ ରୁଟ୍‌ରେ ଚଳାଚଳ କରିବ - 4.8

95%
4.6/5

Excellent!

ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ କଟକ ମେମୁ ଟ୍ରେନ୍‌ ଗଡ଼ିଲା

ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଗଡ଼ିଲା ପ୍ରଥମ ମେମୁ ଟ୍ରେନ୍‌। ଖୋର୍ଧାରୋଡ୍‌ ଷ୍ଟେସନ୍‌ରେ ଡିଆର୍‌ଏମ୍‌ ବ୍ରିଜ୍‌ମୋହନ ଅଗ୍ରଓ୍ଵାଲ୍‌ଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା

4/5 Votes: 1 user

You're not rated yet