• Home
  • ASTRO
  • VASTU
  • ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଜୀବନରୁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ଗୁଣ , ପାଇପାରିବେ ଜୀବନରେ ଅନେକ ସଫଳତା
VASTU

ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଜୀବନରୁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ଗୁଣ , ପାଇପାରିବେ ଜୀବନରେ ଅନେକ ସଫଳତା

ହିନ୍ଦୁ ଦେବତା କୃଷ୍ଣ , ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଅବତାର ଅଟନ୍ତି । କୃଷ୍ଣ ଅନ୍ୟ ହିନ୍ଦୁ ଦେବାଦେବୀଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିକ ଆଦରଣୀୟ ଏବଂ ଲୋକପ୍ରିୟ ଦେବତା ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ୟତମ । ଯଦି ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଜୀବନରୁ ପାଞ୍ଚଟି ଗୁଣ ଆପଣେଇବା ତାହେଲେ ଆମେ ଜୀବନରେ ଅନେକ ସଫଳତା ପାଇବା।

ଜାଣନ୍ତୁ ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଜୀବନରୁ ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ଗୁଣ ସମ୍ପର୍କରେ-

  • ବନ୍ଧୁତା: ସୁଦାମା ଓ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ବନ୍ଧୁତା ପୁରା ବିଶ୍ୱ ଜାଣିଛି । ଯେଉଁଠି କିଛି ପାଇବାର ଆଶା ନଥିଲା ଖାଲି ଥିଲା ପ୍ରେମ ଆଉ ଭଲ ପାଇବା । ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ସବୁବେଳେ ବନ୍ଧୁ ସୁଦାମା ଓ ଅର୍ଜୁନଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ରୁହନ୍ତି ଓ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି ।ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ଆସା ନକରି ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଓ ଭଲ ପାଇବା, ଆମକୁ ତାର ଫଳ ଆପେ ଆପେ ମିଳିଯିବ।
  • ବାପା ମାଆଙ୍କ ଆଦର: ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ମା ଦେବକୀ ଓ ପିତା ବସୁଦେବ ଙ୍କ କୋଳରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପରେ ରାଜା ନନ୍ଦ ଓ ଯଶୋଦାଙ୍କ କୋଳରେ ବଡ ହେଇଥିଲେ। ସବୁବେଳେ ଉଭୟ ପିତା ମାତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଉଥିଲେ ଓ ତାଙ୍କ ମନରେ କେବେ ଦୁଃଖ ଦେଇନଥିଲେ ।ସବୁବେଳେ ବାପା ମାଆଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ କରିବା ସହିତ କେବେ ତାଙ୍କ ମନ ଦୁଃଖ କଲା ଭଳି କଥା କୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ।
  • ଶାନ୍ତ ରହିବା ସ୍ୱଭାବ: ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ପିଲା ଦିନରୁ ବହୁତ ଦୁଷ୍ଟ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଅବତାର ଥିଲେ । ମାମୁଁ କଂସ ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କୁ ମାରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଶାନ୍ତ ରହି ଠିକ ସମୟକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ ଆଉ ଯାହାର ପ୍ରମାଣ ପରେ ମାମୁଁ କଂସକୁ ମାରି ଦେଇଥିଲେ।ଶାନ୍ତ ରୁହନ୍ତୁ ଠିକ ସମୟକୁ ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତୁ, ସାମ୍ନା ଲୋକକୁ ସମୟ ଆସିଲେ ଜବାବ ଦିଅନ୍ତୁ।
  • ହାର ନ ମାନିବା: ହାର ନ ମାନିବାର ପ୍ରମାଣ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ମହାଭାରତରେ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ କୌରବଙ୍କ ଠାରୁ ପାଣ୍ଡବମାନେ ହାରିଯିବା ଭୟରେ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେଉଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ହାର ନ ମାନିବାକୁ ଉପଦେଶ ଦେଇ ବଡ ଚତୁରତା ସହିତ ମହାଭାରତ ଯୁଧ୍ୟରେ ବିଜୟୀଲାଭ କରିଥିଲେ।କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ହାର ନ ମାନି ଶେଷ ଯାଏ ପ୍ରୟାସ କରିବା ବୁଦ୍ଧିମାନର କାମ।
  • ସାଧାରଣ ଜୀବନ ବିତେଇବା: ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ରାଜା ନନ୍ଦଙ୍କ ପୁତ୍ର ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟ ଗୋପିଙ୍କ ସାଥିରେ ସାଧାରଣ ଜୀବନ ବିତାଉଥିଲେ । ତାଙ୍କ ମନରେ ଗର୍ବ ନଥିଲା। ଆମେ କେତେବି ଧନ ବାନ ବ୍ୟକ୍ତି ହୁଅନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି ମନରେ ଗର୍ବ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।

ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଜୀବନରୁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ଗୁଣ , ପାଇପାରିବେ ଜୀବନରେ ଅନେକ ସଫଳତା lord krishna

ପଢନ୍ତୁ;

 ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଶବ୍ଦର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅକ୍ଷରରେ ରହିଛି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମାହାତ୍ମ୍ୟ ! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

Related posts

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ଆଣନ୍ତୁ ଏହି ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ

Krishna Kumar Manoj

କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ କେଉଁ ଫଟୋ ରଖିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ସୌଭାଗ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ , ଜାଣନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

ନୂତନ ଗୃହରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ କଥା, ନଚେତ ହୋଇପାରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା!

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More