VASTU

ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ ,ହେବ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା

ଶାସ୍ତ୍ରଅନୁଯାୟୀ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଗମନ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଦିନ ସକାଳୁ ଉଠି  ଅଶ୍ବଥ୍ ଗଛ ମୂଳରେ କିଛି ମିଠା ପଦାର୍ଥ ଚଢାଇ  ,ଏଠାରେ ଜଳ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା  ଆପଣ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ଲାଭ କରି ପାରିବେ ।

ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଫଟୋଚିତ୍ର ନିକଟରେ ୧୧ଟି କୋଉଡି ରଖି ସେଥିରେ ହଳଦୀ ତିଳକ ଲଗାଇ ସାରା ରାତି ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ତା’ପର ଦିନ ଏହି କୋଉଡିକୁ ନେଇ ଏକ  ନାଲି କପଡାରେ ଗୁଡାଇ ଆପଣ ଟଙ୍କା ରଖୁଥିବା ସ୍ଥାନରେ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏପରି କରିବା ଦ୍ଵାରା ଅଭାବ ରହିବା ନାହିଁ ।

ସଫଳ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଜାପନ  ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ପତି-ପତ୍ନୀ ବା ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହି ଜଣେ କ୍ଷୀର ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ । ଏଥିରେ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହୋଇଥାଏ।

ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ରାତିରେ ପ୍ରାୟ ୧୫ରୁ ୨୦ ମିନିଟ୍ ଚନ୍ଦ୍ରମାକୁ ଚାହିଁ ରୁହନ୍ତୁ । ଏପରି କରିବା  ଦ୍ଵାରା ଆଖିର ଜ୍ୟୋତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ । ଏହା ଚନ୍ଦ୍ର ଆଲୋକରେ ଛୁଞ୍ଚିରେ ସୂତା ପୁରାଇବା ଅଭ୍ୟାସ କରିବା ଦ୍ଵାରା ନେତ୍ର ଜ୍ୟୋତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ ।

ଚନ୍ଦ୍ର ଆଲୋକ ଆମ ଶରୀର ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । ଚନ୍ଦ୍ର ଆଲୋକ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ନାଭି ଉପରେ ପଡିବା ଦ୍ଵାରା ଗର୍ଭସ୍ଥ ଶିଶୁ ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ । ତେଣୁ ଗର୍ଭବତୀ ସ୍ତ୍ରୀ କିଛି ସମୟ ଚନ୍ଦ୍ର ଆଲୋକରେ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ ଅଟେ । ଏହା ଶରୀର ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

କେମିତି କଟିବ ଆଜିର ଦିନ ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

Related posts

ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଏହିସବୁ ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

Ratnamani Moharana

ଦିନ ଅନୁସାରେ କିଣନ୍ତୁ ଜିନିଷ, ମିଳିବ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା

ENO Beuro

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି କାମ

ENO Beuro

Leave a Comment