EnewsOdia.Com

ଧନ ସଞ୍ଚୟ ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ

ଆପଣ ଅନେକ ସମୟରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଶୁଣିବାକୁ ପାଇଥିବେ ଯେ ସେମାନେ ଭଲ ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସଞ୍ଚୟ କରିପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ତେଣୁ ଯେତେ ଆୟ କଲେ ବି ଦରକାର ବେଳେ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ଦେଖାଯାଏ। ଯଦି ଆପଣ ବି ଏଭଳି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ହୋଇପାରେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ କିଛି ବାସ୍ତୁଦୋଷ ଥାଇପାରେ। ଘରେ ବାସ୍ତୁଦୋଷ ରହିଲେ ଆପଣ ଯେତେ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଥ ସଞ୍ଚୟ କରି ନପାରନ୍ତି। ତେଣୁ ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବାସ୍ତୁର କେଉଁ ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍, ତାହା ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ।

୧. ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଆଲମାରୀ କୁବେରଙ୍କ ପ୍ରତୀକ। ତେଣୁ ଏହାକୁ ସଠିକ୍‌ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ। ଏହାକୁ ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ରଖିଲେ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଆଲମାରୀ ସାମ୍ନାରେ ବାଥ୍‌ରୁମ୍‌ କିମ୍ୱା ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ।

 

୨. ବାସ୍ତୁରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଆଲମାରୀ କେବେ ଖାଲି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଏଥିରେ କିଛି ନା କିଛି ଟଙ୍କା ନିଶ୍ଚୟ ରଖନ୍ତୁ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆଲମାରୀରେ ଏକ ଦର୍ପଣ ଲଗାନ୍ତୁ। ଯେପରି ଆଲମାରୀ ଖୋଲିବା ଏବଂ ବନ୍ଦ କରିବା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁ ଦେଖା ଯାଉଥିବ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ। ଆଲମାରୀ ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଭାରି ଜିନିଷ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏପରି କଲେ ଧନହାନି ହୋଇଥାଏ।

୩. ଧନ୍‌ତେରସ୍‌ ଦିନ ଆଲମାରୀରକୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ଏହି ଦିନ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଓ କୁବେରଙ୍କର ପୂଜା କରନ୍ତୁ ଓ ପ୍ରାର୍ଥନା କରନ୍ତୁ ଯେମିତି କେବଳ ସଠିକ୍‌ ବାଟରେ ଆପଣଙ୍କ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ।

୪. ଆଲମାରୀକୁ କେବେ ହେଲେ ଅସନା ହାତରେ ଛୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଟଙ୍କା ରଖିବା ଓ ବାହାର କରିବା ସମୟରେ ହାତକୁ ସଫା ରଖନ୍ତୁ। ଏଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହିସବୁ ବାସ୍ତୁ ନିୟମ ପାଳନ କଲେ, ଆପଣ ଧନ ସଞ୍ଚୟ କରିପାରନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ: ‘ଗୋଧୂଳି ବେଳା’ରେ ବିବାହ କରିବାର ମହତ୍ତ୍ୱ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଜାତକରୁ ଗ୍ରହଦୋଷ କାଟିଥାଏ ଲଙ୍କା, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

Ratnamani Maharana

ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇଦେବ ରୋଷେଇ ଘର, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

Ratnamani Maharana

ତୁଳସୀ ପତ୍ର ଛିଡାଇବା ବେଳେ ଏହି କଥା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ

Ratnamani Maharana

ଅଟକିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରେ ମୟୂର ପର

Ratnamani Maharana

୧୩ ତାରିଖରେ ଶରଦ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ବା କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା, ଏହି ଦିନ କରନ୍ତୁ ଏହି କାମ

Ratnamani Maharana

ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ପୂଜାରେ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ବସ୍ତୁର ପ୍ରୟୋଗ

Ratnamani Maharana