News

ଭାରତ ବନ୍ଦ ସତ୍ତ୍ବେ ବଢିଲା ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲର ଦର

fuel

ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲର ଦର ବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ଆକ୍ରୋଶ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି ଗତକାଲି ଭାରତ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ପୁଣିଥରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏହାର ଦାମ୍‌ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସୋମବାର ଦିଲ୍ଲୀରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର୍‌ ପିଛା ୨୩ ପଇସା ବଢ଼ିଥିବା ବେଳେ ଡିଜେଲ୍‌ ଲିଟର୍‌ ପିଛା ୨୨ ପଇସା ବଢ଼ିଛି। ଏହି ବର୍ଦ୍ଧିତ ଦର ପରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ ଲିଟର ପିଛା ୮୦.୭୩ ଟଙ୍କା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଡିଜେଲ୍‌ର ଦର ଲିଟର୍‌ ପିଛା ୭୨.୮୩ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ତେବେ ଏଭଳି ବର୍ଦ୍ଧିତ ଦର ଯୋଗୁ ମୁମ୍ବାଇବାସୀ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର୍‌ ପିଛା ଦର ୮୮.୧୨ ଟଙ୍କା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଡିଜେଲ୍‌ର ଲିଟର୍‌ ପିଛା ଦର ୭୭.୩୨ ଟଙ୍କା ରହିଛି।

fuel

କେବଳ ବଡ ବଡ ସହର ନୁହେଁ ଏଥିରୁ ବାଦ୍‌ ପଡି ନାହାଁନ୍ତି ଛୋଟ ସହର ସବୁ। ଛୋଟ ସହରରେ ମଧ୍ୟ ପେଟ୍ରୋଲର ଦାମ୍‌ ଆକାଶ ଛୁଆଁ। ଏହା ଏବେ ଲୋକଙ୍କ ପକେଟ୍‌ରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପରଭାନୀ ସହରରେ ସୋମବାର ସୁଦ୍ଧା ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ଦାମ୍‌ ୯୦ଟଙ୍କା ପାରି କରି ଯାଇଛି। ଏଠି ଏବେ ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ୯୦.୦୫ ଟଙ୍କା ଥିବା ବେଳେ ଡିଜେଲ ଦାମ ରହିଛି ୭୭.୯୨ଟଙ୍କା।

ପଢନ୍ତୁ;ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା:ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ

Related posts

ଆଜି ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପି ବସ୍ ଧର୍ମଘଟ : ଯାତ୍ରୀ ହନ୍ତସନ୍ତ

ENO Beuro

ବାଲାକୋଟ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ସମୀକ୍ଷା ବିବାଦ: ପ୍ରମାଣ ଦେଲା ବାୟୁସେନା

Ratnamani Moharana

ଫାଇଲିନ ଓ ହୁଡୁହୁଡୁ ଅପେକ୍ଷା ତିତଲି ନେଲା ଅଧିକ ଜୀବନ

ENO Beuro

Leave a Comment