News

ରାଜସ୍ଥାନର ଜଣେ କିନ୍ନର ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ କିନ୍ନର ଭାବେ ପୋଲିସ ଚାକିରିରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି

ରାଜସ୍ଥାନର ଜଣେ କିନ୍ନର ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ କିନ୍ନର ଭାବେ ପୋଲିସ ଚାକିରିରେ ଯୋଗଦେଇ ନୁଆ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । ଇଏ ହେଉଛନ୍ତି ଜଳହାରୀ ନିବାସୀ ଗଙ୍ଗା କୁମାରୀ ।୨୪ ବର୍ଷୀୟା ଗଙ୍ଗାଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷର ସଂଘର୍ଷ ଓ ସାଧନା ପରେ ମିଳିଛି ଏହି ସଫଳତା । ଲକ୍ଷେ ପଚିଶ ହଜାର ପ୍ରାର୍ଥିଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ତାଙ୍କୁ ମିଳିଛି ଏହି ସୌଭାଗ୍ୟ । ଗଙ୍ଗା କୁମାରୀ ପୁଲିସ ବିଭାଗରେ ସିପାହୀ ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ।

କିନ୍ନରରୁ ସିପାହୀ ବନିବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏତେ ସହଜ ନଥିଲା । କାରଣ ମେଡ଼ିକାଲ ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ ସେ ତୃତୀୟ ଲିଙ୍ଗ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତି ଉପରେ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଗଙ୍ଗା କିନ୍ତୁ ହାର ମାନି ନଥିଲେ । ଦୀର୍ଘ  ଦୁଇବର୍ଷ ଧରି ନିଜ ଅଧିକାର ପାଇଁ ରାଜସ୍ଥାନ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଲଢିଥିଲେ ଆଇନଗତ ଲଢେଇ । ଶେଷରେ ଏହି ଲଢେଇରେ ତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିଥିଲା । ଜଷ୍ଟିସ ଦିନେଶ ମେହେଟ୍ଟା ଏହାକୁ ଲିଙ୍ଗଭିତ୍ତିକ ଭେଦଭାବ ଦର୍ଶାଇ ତୁରନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଧେଶ କରିଥିଲେ ।

ନିଜର କଠୋର ସାଧନା , ସଂଘର୍ଷ ଓ ଗଭୀର ଆତ୍ମବିଶ୍ଵାସ ପାଇଁ ଗଙ୍ଗା କୁମାରୀ ଏହି ଲଢେଇରେ ବିଜୟ ହୋଇ ଅନ୍ୟ କିନ୍ନରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ପାଲଟିଛନ୍ତି ।

ରାଜସ୍ଥାନର ଜଣେ କିନ୍ନର ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ କିନ୍ନର ଭାବେ ପୋଲିସ ଚାକିରିରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି

ପଢନ୍ତୁ, ଚିକିତ୍ସା ବିଜ୍ଞାନର ଚମତ୍କାରିତା, ରୋଗୀ ସମ୍ପର୍କରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେବ ଡିଜିଟାଲ ମେଡିସିନ

Related posts

Drainage & Sewerage Projects Of Cuttack, Bhubaneswar Will Complete By 2018 Last – JICA

ENO Beuro

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ନାମ ବଦଳିବ

ENO Beuro

ଗଜପତିରେ ତିତ୍‌ଲି ତାଣ୍ଡବ: ଗୁମ୍ଫା ଧସି ୧୨ ମୃତ ,କାନ୍ଥ ପଡି ୫

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More