News

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ରସଗୋଲା ଜିଆଇ ପାଇଁ ୭ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆବେଦନ କରିବେ: ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲ

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ରସଗୋଲା ଜିଆଇ ପାଇଁ ୭ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆବେଦନ କରିବେ: ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲ

ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ‘ବାଙ୍ଗଲାର ରସଗୋଲା‘ ଜିଆଇ ମାନ୍ୟତା ପାଇଛି । ଏଣୁ ଏନେଇ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିନଥିବା ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କର ଏବେ ହୋସ ଫେରିଛି । ଗତକାଲି ଉନ୍ନୟନ କମିସନରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ବସିଲା ପରେ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସାମ୍ନାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆସନ୍ତା ୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ହିଁ  ଜିଆଇ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବେ ।

ଦୀର୍ଘ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ରସଗୋଲାକୁ ନେଇ ଓଡ଼ିଶା ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସରକାର ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ  ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜିଆଇ ଆବେଦନ କରିପାରି ନାହାନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶାରେ ରସଗୋଲା ବ୍ୟବହାରର ଅନେକ ଐତିହାସିକ ଓ ପୌରାଣିକ ପ୍ରମାଣ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିକଟରେ ମହଜୁଦ ଥିଲେ ହେଁ ଏନେଇ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇନଥିଲେ । ବରଂ ରସଗୋଲାକୁ ନେଇ କେଉଁ ବିଭାଗ କାଗଜପତ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବ ସେ ନେଇ ଗୋଟିଏ ବିଭାଗରୁ ଅନ୍ୟ ବିଭାଗକୁ ଦାୟିତ୍ୱ ହସ୍ତାନ୍ତର ଚାଲିଛି । ସରକାରୀ ବିଭାଗର ବାବୁମାନଙ୍କର ଏପରି ଦାୟିତ୍ଵହିନତା ପାଇଁ ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ‘ବାଙ୍ଗଲାର ରସଗୋଲା’ ଜିଆଇ ମାନ୍ୟତା ପାଇପାରିଛି ।

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ରସଗୋଲା ଜିଆଇ ପାଇଁ ୭ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆବେଦନ କରିବେ: ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲ

ପଢନ୍ତୁ, ନବୀନ ନିବାସ ର ସୁରକ୍ଷା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ବିମାନବନ୍ଦରର ଦୂରାବସ୍ଥା

Related posts

ଅନଶନ ଭଙ୍ଗ କଲେ ଆନ୍ନା ହଜାରେ 

ENO Beuro

ଲମ୍ବା ପ୍ରତୀକ୍ଷା ପରେ କମିଲା ବସ୍ ଭଡା

ENO Beuro

ଆଜି ଭାରତର ଦିବଂଗତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକୀ

ENO Beuro

Leave a Comment