Featured

ଘରୋଇ ଉପଚାର ଦ୍ଵାରା, ଦୁଇ ଦିନରେ ତୋଫା ତ୍ଵଚା କେମିତି ପାଇବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ତୋଫା ତ୍ଵଚା, ପ୍ରାୟତ ସମସ୍ତେ ସୁନ୍ଦର ଓ ତୋଫା ତ୍ଵଚା ପାଇବା ପାଇଁ ଚାହାନ୍ତି । ଆପଣ ମାନେ ଯାଣନ୍ତି କି ଦୁଇ ଦିନରେ କେମିତି ତୋଫା ତ୍ଵଚା ପାଇବେ ? ଘରୋଇ ଉପଚାର ଦ୍ଵାରା, ଦୁଇ ଦିନରେ ତୋଫା ତ୍ଵଚା କେମିତି ପାଇବେ ଜାଣନ୍ତୁ  କିଛି ଟିପ୍ସ ।

ମହୁ ଓ ଦହି ର ମିଶ୍ରଣ :

ମହୁ ଓ ଦହି ର ମିଶ୍ରଣ ଏକ ସାଧାରଣ ଘରୋଇ ଉପଚାର । କିନ୍ତୁ ଏହା ବହୁତ ଅଧିକ କାମ ଦେଇଥାଏ । ଭିଟାମିନ ସି ଏଥିରେ ଭରପୁର ରହିଥାଏ । ଏହି ମିଶ୍ରଣ ମୁହଁ ରେ ପ୍ରୟୋଗ କରି ୧୫ ମିନିଟ ପରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଆପଣ ଏହା ଦ୍ଵାରା ସଫା, ଉଜଳ ଓ ତୋଫା ତ୍ଵଚା ପାଇ ପାରିବେ ।

ଲେମ୍ବୁ ଓ ଚିନୀ ର ମିଶ୍ରଣ :

ଗୋଟେ ଲେମ୍ବୁ ର ରସ ସହ ଗୋଟେ ଚାମଚ ଚିନୀ କୁ ମିଶାଇ ମୁହଁ ସହ ଶରୀର ରେ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ । ଧୀରେ ଧୀରେ ମସାଜ କରନ୍ତୁ।

ତା ପରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ଧୋଇ ଆପଣଙ୍କ ନିତ୍ୟ କ୍ରିମ କୁ ଲଗାନ୍ତୁ । ଲେମ୍ବୁ ରେ ଥିବା ସିଟ୍ରିକ ଏସିଡ ଦ୍ଵାରା ଲୋମ ଛିଦ୍ର ଖୋଲିଥାଏ ଓ ତ୍ଵଚା ସଫା ଦିଶେ । ଚିନୀ ଯୋଗୁ ଏହା ପ୍ରକୃତିକ ସ୍କ୍ରବିଙ୍ଗ ର କାମ ଦିଏ ।

କ୍ଷୀର ଓ କଦଳୀ ର ମିଶ୍ରଣ :

କ୍ଷୀର ସହ ପାଚିଲା କଦଳୀ ର ମିଶ୍ରଣ ଏକ ଭଲ ଘରୋଇ ଉପଛର । ଶୁଷ୍କ ତ୍ଵଚା ର ଏହା ଏକ ଭଲ ଔଷଧ । ଏହି ମିଶ୍ରଣ କୁ ଲଗାଇ ଶୁଖିଲା ପରେ ଘଷି ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଫରକ ଅନୁଭବ କରିବେ ।

ଖାଇବା ସୋଡା ଓ ପାଣିର ମିଶ୍ରଣ :

ଆପଣ ଯଦି ଫେସ ୱାଶ କିମ୍ବା ସାବୁନ ର ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ତା ବଦଳରେ ଆପଣ ଏହି ମିଶ୍ରଣ କୁ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଏହା ଏକ ଭଲ କ୍ଲିଞ୍ଜର ରୂପେ କାମ ଦବ ଓ ତ୍ଵଚା କୁ ସଫା ରଖିବ । ଏହାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କଲେ ମଧ୍ୟ ଖରାପ । କେବଳ ୫ ରୁ ୧୦ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରଖି ଧୋଇ ନିଅନ୍ତୁ ।

ଘି କୁଆଁରୀ :

ଘି କୁଆଁରୀ ଏକ ଉତ୍ତମ ଉପଛର । ଏହାକୁ ସିଧା ସଳଖ ଆପଣ ପ୍ରୟୋଗ କରିପାରିବେ କିମ୍ବା କୌଣସି ନିତ୍ୟ ପ୍ୟାକ ସହ ମିଶେଇ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଏହାଦ୍ବାରା କୌଣସି ପ୍ରକାର ଆଲରଜୀ କିମ୍ବା କୁଣ୍ଡିଆ ହେଇନଥାଏ ।

ଘରୋଇ ଉପଚାର ଦ୍ଵାରା, ଦୁଇ ଦିନରେ ତୋଫା ତ୍ଵଚା କେମିତି ପାଇବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଖାଦ୍ଯ ରାତ୍ରି ସମୟରେ ଖାଇବା ଉଚିତ ନୁହଁ

Related posts

ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଗ୍ରାହକ ପାଇଁ ଏକ ଖରାପ ଖବର ! ଜାଣନ୍ତୁ କଣ

ENO Beuro

ଜାଣନ୍ତୁ ଏପରି କିଛି ପନିପରିବା ଓ ଫଳ ବିଷୟରେ ଯାହାର ଚୋପା ଆପଣଙ୍କୁ ରଖିବ ନିରୋଗ

ENO Beuro

Sai Anish Pattanaik – Wonder Kid And A Gifted Talent Of World

Jitendra

2 comments

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More