News

ବିବାହ ଋତୁରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ବଡ଼ ଝଟକା, ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲା ସୁନା ଦର

Untitled 1

ରେକର୍ଡସ୍ତରରେ ସୁନାଦର । ବଜାରରେ ଏବେ ସୁନା ଦର ଆକାଶଛୁଆଁ । ୧୦ ଗ୍ରାମ ପ୍ରତି ସୁନା ଦର ୩୪ହଜାର ଟପିଛି । ଯାହାକି ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ସୁନା ଦରରେ ଏକ ରେକର୍ଡ । କାରଣ ପୂର୍ବରୁ କେବେ ସୁନା ଦର ଏତେ ନଥିଲା । ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ମାର୍କେଟ୍‌ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ସୁନା ଦର ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ବିଶେଷ କରି ଗତ ୬ ଦିନ ଧରି ଲଗାତାର ଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି ।ବଜାର ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଆକଳନ ଅନୁସାରେ ଆଗକୁ ସୁନା ଦର ପୁଣି ବଢିବ ।

ଗୋଟିଏ ପଟେ ଆମେରିକା, ଚାଇନା ମଧ୍ୟରେ ବାଣିଜ୍ୟିକ ଲଢେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।ଇରାନ,ଆମେରିକା ଓ ଚୀନର ତୈଳବଜାର ଏହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି । ତେଣୁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଏବେ ତେଲ ଅପେକ୍ଷା ସୁନାରେ ଅଧିକ ନିବେଶ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଅନେକ ରାଷ୍ଟ୍ର ନିଜର ରାଜକୋଷରେ ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର  ଅପେକ୍ଷା ସୁନା ରଖିବାକୁ ମନ ବଳାଉଛନ୍ତି । ଯାହାକି ପରୋକ୍ଷରେ ସୁନା ଦରକୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ବଢାଇ ଚାଲିଛି । ଆଗକୁ ବିବାହ ଋତୁ ଥିବାରୁ ସୁନା ଦର ୩୫ହଜାର ଟପିଯିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ।

ପଢନ୍ତୁ: ବଜେଟ୍‌ ଅଧିବେଶନର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ନରସିଂହଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନବାଣରେ ବିଜେଡି ଘାଇଲା

Related posts

ଅଚଳ ନୋଟ୍ ବିରୋଧରେ ଦାୟର ହେବନି ଫୌଜଦାରୀ ମାମଲା – ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

ENO Beuro

କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟଙ୍କ ମଞ୍ଜୁରୀ : ମହାନଦୀ ଜଳ ବିବାଦର ସମାଧାନ ଲାଗି ଗଠନ ହେଲା ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ

ENO Beuro

ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ୍‌ ହେଲା ମୋବାଇଲ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା: ହୋଟେଲରେ ଖାଉଥିବା ବେଳେ ଫାଟିଲା ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌

ENO Beuro

Leave a Comment