News

ଜେଲ୍‌ରୁ ବାହାରି ଚାଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଗୁରମିତ ରାମ ରହିମ

Untitled 1

ଦୁଷ୍କର୍ମ, ହତ୍ୟା ଓ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ଆଜୀବନ ଜେଲଦଣ୍ଡ ପାଇଥିବା ଡେରାସଚ୍ଚା ସୌଦାର ଆତ୍ମଘୋଷିତ ବାବା ଗୁରମିତ୍‌ ରାମ ରହିମ ସିଂହ  ଏବେ ଜେଲରୁ ବାହାରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।  ସିରସାରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଜମିରେ ସେ ଚାଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବାରୁ ପ୍ୟାରୋଲ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ରୋହତକ ଜେଲ୍‌ରେ ଅଛନ୍ତି। ଗୁରମିତ୍‌ଙ୍କର ଏଭଳି ଆବେଦନ ପରେ ଜେଲ୍‌ ଅଧୀକ୍ଷକ ହିସରା ଡିଭିଜନାଲ କମିଶନର ଓ ସିରସା ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌କୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ଜେଲ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଗୁରମିତ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିବା ସମୟରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ବିଶୃଙ୍ଖଳା କରିନାହାନ୍ତି। ଜେଲ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଆଚାର ବ୍ୟବହାର ଭଲ ରହିଛି। ତେବେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ୟାରୋଲ ମିଳିବ କି ନାହିଁ, ସେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉଚ୍ଚ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ନେବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖ୍ୟଯୋଗ୍ୟ, ଦୁଇଟି ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ଗୁରମିତକୁ ପ୍ରଥମେ ୨୦୧୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ୧୦ ବର୍ଷ ଲେଖାଏ ଜେଲଦଣ୍ତ ମିଳିଥିଲା। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀ ମାସରେ ସାମ୍ବାଦିକ ରାମ ଚନ୍ଦ୍ର ଛତ୍ରପତିଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ କୋର୍ଟ ତାକୁ ଆଜୀବନ ଜେଲଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି।
ପଢନ୍ତୁ: ମୋଦିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ରଞ୍ଜନ ଗୋଗେଇ

Related posts

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅଶ୍ଲୀଳ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲ

ENO Beuro

ଦିଲ୍ ଜିତିଲେ ଭାଇଜାନ, ଦୁଲିକିଲା ବାରବାଟୀ

ENO Beuro

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ହେଉଛନ୍ତି ଦେଶର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ENO Beuro

Leave a Comment