News

ଆତଙ୍କବାଦୀ ହାଫିଜ ସୟିଦଙ୍କୁ ମଳୁଛି ଭିଆଇପି ଆତିଥ୍ୟ

Untitled 1

୨୬/୧୧ ମୁମ୍ବଇ ଆକ୍ରମଣର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ଏବଂ ଜମାତ-ଉଦ-ଦାବାର ମୁଖ୍ୟ ହାଫିଜ ସୟିଦଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନର ଲାହୋର ସହରରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ୨୦୦୯ ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ଆତଙ୍କବାଦ ମାମଲାରେ ସୟିଦଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦ ନିରୋଧ ବିଭାଗ ଗିରଫ କରିଥିବା ଖବର ମିଳିଥିଲା। ଏବେ ସୟିଦଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀ ନେଇ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ତଥ୍ୟ ପଦାକୁ ଆସିଛି। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସୟିଦଙ୍କୁ କୌଣସି ଜେଲରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଏକ ବଙ୍ଗଳାରେ ରଖି ଭିଆଇପି ଆତିଥ୍ୟ  ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗିରଫଦାରୀ ପରେ ହାଫିଜ ପୁଲିସ୍‍ ଗାଡ଼ିରେ ନୁହେଁ ବରଂ ନିଜ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଗାଡ଼ିରେ ବଙ୍ଗଳାକୁ ଯାଇଥିଲା। ଦୁନିଆକୁ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ଏହି ଗିରଫଦାରୀ କରାଯାଇଛି। ତା ଲାଗି ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ତା ଘରୁ ଆସୁଛି। ତା ରାତି ଜେଲରେ ନୁହେଁ ଜେଲରଙ୍କ ବଙ୍ଗଳାରେ କଟୁଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ଆତଙ୍କବାଦ ନିରୋଧୀ ଅଦାଲତ ମଦ୍ରାସା  ପାଇଁ ବେଆଇନ ଭାବେ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିବା ମାମଲାରେ ୨୦୧୯ ଅଗଷ୍ଟ ୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହାଫିଜ ସୟିଦ ଏବଂ ତାର ୩ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଏହି ଗିରଫଦାରୀ ଲୋକ ଦେଖାଣିଆ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଫଳରେ ବିଶ୍ୱ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଘୋଷିତ ହାଫିଜକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନର ଦୋମୁହାଁ ନୀତି ଏବେ ପଦାରେ ପଡିଛି।

ପଢନ୍ତୁ: ପାଗଳ ବେଶରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଲେ ବିଇଓ, ଛଦ୍ମବେଶରେ ଆସି ହଟହଟା ହେଲେ

Related posts

ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ ବେଳେ ପାଇପ୍‌ ଭିତରେ ଫସିଲେ ଶ୍ରମିକ !

ENO Beuro

ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା : ଆଜି ୧୩ଟି ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇପାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଓ ଝଡ଼ତୋଫାନ!

ENO Beuro

ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥ ! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କଣ ଏହି ନାମର ଅର୍ଥ

Ratnamani Moharana

Leave a Comment