News

ସୁନା ଗହଣାର ମାନ ବିଷୟରେ ସଠିକ୍ ସୂଚନା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଯୋଜନା

ଆଉ ଠକି ପାରିବେନି ବଣିଆ । ସୁନା ର ମାନ ବିଷୟରେ ଫରକ ଜାଣିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସୁନା ଗହଣା ପାଇଁ କ୍ୟାରେଟ୍ ପରିମାଣ ସହିତ ହଲମାର୍କକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିବା ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଜାନୁଆରିଠାରୁ ଏହି ନୂଆ ନିୟମ ଲାଗୁ ପାଇଁ ବିଚାର କରାଯାଉଛି ।

“ଏବେ ଲୋକମାନେ କିଣୁଥିବା ସୁନାର ମାନ ବିଷୟରେ ସଠିକ୍ ସୂଚନା ପାଉନାହାନ୍ତି । ଆମେ ସୁନାର ଗହଣା ପାଇଁ ହଲମାର୍କକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ । ଜାନୁଆରି ସୁଦ୍ଧା ଏହି ନିୟମ ଲାଗୁ କରାଯିବ ବୋଲି ଭାରତୀୟ ମାନବ ବ୍ୟୁରୋ (ବିଆଇଏସ୍) ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିବା ଏକ କର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଉପଭୋକ୍ତା ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ରାମ ବିଳାସ ପାଶଓ୍ଵାନ ଏହା କହିଛନ୍ତି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ କେତେକ ଗହଣାରେ ହଲମାର୍କ ବ୍ୟବହାର କରଯାଉଛି । ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ସୁନାର ମାନ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ତାହା ଯଥେଷ୍ଟ ନୁହେଁ । ସରକାର ୧୪, ୧୮ ଏବଂ ୨୨ କ୍ୟାରେଟର ସୁନା ପାଇଁ ହଲମାର୍କକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିବେ ।

ଆଉ ଠକି ପାରିବେନି ବଣିଆ, ସୁନାର ମାନ ବିଷୟରେ ସଠିକ୍ ସୂଚନା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଯୋଜନା

ପଢନ୍ତୁ, ଆଜିଠାରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାର କିଛି ସ୍ଥାନରେ ତାପମାନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାସହ ଥଣ୍ଡା ବଢିବ – ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର

Related posts

ବସ ଭଡା ଏଣିକି ମହଙ୍ଗା ପଡିବ, ଖାଲି ଚଢ଼ିକି ଓହ୍ଲାଇଲେ ବି ୧୩ଟଙ୍କା

ENO Beuro

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବୋଲଗଡ଼ ପିଚୁକୁଳିରେ ଦୁଇ ଦୁଇଟି ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା

ENO Beuro

ଏପ୍ରିଲ ୧ରୁ ତାତିରୁ ଆଶ୍ଵସ୍ତି , ଆଜି କାଳବୈଶାଖୀ ସମ୍ଭାବନା

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More