• Home
  • News
  • ହମିସ ଫିନଲାୟସନ – ମାତ୍ର ୧୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଜଣେ ସଫଳ ଉଦ୍ୟୋଗପତି
News

ହମିସ ଫିନଲାୟସନ – ମାତ୍ର ୧୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଜଣେ ସଫଳ ଉଦ୍ୟୋଗପତି

ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଦକ୍ଷିଣ ଏସିଆ ବିଶ୍ୱ ଉଦ୍ୟୋଗ ସମ୍ମିଳନୀ-୨୦୧୭ ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ୧୩ ବର୍ଷିୟ ବାଳକ ହମିସ ଫିନଲାୟସନ ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଛନ୍ତି ।

ଏହି ବାଳକଟି କେବଳ ବୟସରେ ଛୋଟ, ହେଲେ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଏ ବୟସରେ ଏକ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ଦେଇ ପାରିଛି । ମାତ୍ର ୧୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଜଣେ ସଫଳ ଉଦ୍ୟୋଗପତି ଭାବେ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ହମିସ । ସେ ୫ଟି ଆପ ବିକାଶ କରିଛନ୍ତି ଏବୋଂ ୬ ନମ୍ବର ଆପର କାର୍ଯ୍ୟ ଏବେ ଚାଲୁ କରିଛନ୍ତି ।

ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଆତ୍ମକେନ୍ଦ୍ରିକ କରାଇବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ଧରଣର ରୋଗୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେଉଁ ସମସ୍ୟା ରହିଛି ତାହା ଏହି ଆପ୍ ଜାଣିବାରେ ସମର୍ଥ ହେବ ବୋଲି ଉଦେଶ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି ହମିସ ।

ମାତ୍ର ୧୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ହମିସ ଆପ ବିକଶିତ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ଏକ ଆପ ଏବେ ପ୍ରାୟ ୫୪ ଦେଶରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି । ସେ ଆପଲ ଓ ଗୁଗୁଲ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କାମ କରି ସାରିଛନ୍ତି । ଏବେ ସେ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପାଠ ପଢୁଛନ୍ତି ।

ଏହି ସମ୍ମିଳନୀ ପାଇଁ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଝିଅ ଇଭାଙ୍କାଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ମଧ୍ୟ ସମ୍ମିଳନୀର ଗୁରୁତ୍ଵକୁ ବଢାଇଥିଲା ।

 

ପଢନ୍ତୁ, ଶୀତର ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟବାସୀ ଥରହର, ଆହୁରି ତଳକୁ ଖସିବ ପାରଦ

Related posts

ଶିଶୁ ଯୌନ ଶୋଷଣ, ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ନିର୍ଯାତନା ରୋକିବାକୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଭିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଜାତୀୟ ଅଭିଯାନ

Krishna Kumar Manoj

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବିବାଦର ଆଜି ହୋଇପାରେ ସମାଧାନ !

Krishna Kumar Manoj

ରାଜଧାନୀରେ ରଙ୍ଗ ବେରଙ୍ଗୀ ଫ୍ୟାନସୀ ଶୀତ ପୋଷାକ ର ଭରପୁର ସମ୍ଭାର

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More