• Home
  • LIFESTYLE
  • ଆପଣ ରାତିରେ କେଶ ସଫା କରୁଛନ୍ତି କି? ସାବଧାନ ! ଏହା ଆପଣଙ୍କ କେଶ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇଥାଏ
LIFESTYLE

ଆପଣ ରାତିରେ କେଶ ସଫା କରୁଛନ୍ତି କି? ସାବଧାନ ! ଏହା ଆପଣଙ୍କ କେଶ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇଥାଏ

ଅଧିକାଂଶ ମହିଳା ରାତିରେ ଗାଧୋଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାଆନ୍ତି ଆଉ କେତେକ ମହିଳା ଦିନରେ। କିଏ ଓ କେତେବେଳେ ଗାଧୋଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ସେଇଟା ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ ନୁହେଁ । ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ ହେଲା ଆପଣ କେଉଁ ସମୟରେ କେଶ ସଫା କରିବାକୁ ବେଶି ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। କିଛି ମହିଳା ଏମିତି ବି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କି ଉଭୟ ସକାଳ ଓ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମଧ୍ୟ ଗାଧୋଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାଆନ୍ତି।

ଯଦି ଆପଣ ରାତିରେ ଗାଧେଇବା ସହ କେଶ ସଫା କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ କେଶ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ।

କେମେତି ଏହା କେଶ ପ୍ରତି କୁପ୍ରଭାବ ପକେଇଥାଏ ,ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ-

କିଛି ମହିଳା ସକାଳର ସ୍ୱଳ୍ପ ସମୟକୁ ବଂଚାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ରାତିରେ ହିଁ କେଶ ସଫା କରି ଦିଅନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି ବୋଧେ , ଏହା କରିବା ଆପଣଙ୍କ କେଶପାଇଁ କେତେ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ !
ଏକ ଗବେଷଣାରୁ ଯାହା ସୂଚନା ମିଳିଛି ଯେ , ରାତି ସମୟରେ କେଶ ଧୋଇବା ଦ୍ୱାରା ଅଧିକ ପରିମାଣରେ କେଶ ଝଡିଥାଏ । କାରଣ ରାତିରେ କେଶ ଧୋଇବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ଭଲ ଭାବରେ ଶୁଖି ନ ଥାଏ ଏବଂ ଓଦା ରହିବା ଯୋଗୁଁ ଏହାର ମୂଳ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନରମ ହୋଇଯାଇ ଥାଏ ଯାହା ଫଳରେ ଅଧିକ ପରିମାଣରେ କେଶ ଝଡିଥାଏ ।

ଯଦି ଆପଣ ଓଦା କେଶରେ ଶୁଅନ୍ତି କିମ୍ବା ଶୋଇବା ସମୟରେ ବାରମ୍ବାର କଡ ନେଉଟାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶୁଖିଲା କେଶ ଝଡିବା ଅପେକ୍ଷା ଓଦା କେଶରେ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ କେଶ ଝଡିଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତିତ,କେଶକୁ ରାତିରେ ଧୋଇବା ଦ୍ୱାରା ଆଉ ଏକ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ କେଶ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଶୁଖି ନ ଥାଏ ତେବେ ଆପଣ କରିଥିବା ହେୟାର ଷ୍ଟାଇଲ ଖରାପ ହୋଇଯିବାର ଅଧିକ ସମ୍ଭାବନା ଦେଖା ଦେଇଥାଏ ।

ତେବେ ଏହାର ଗୋଟିଏ ମାତ୍ର ଉପାୟ ହେଲା, ଯଦି ଆପଣ ରାତିରେ କେଶ ଧୋଉଛନ୍ତି ତାହାହେଲେ ତାକୁ ଭଲଭାବରେ ଶୁଖାଇ ତାପରେ ଶୋଇବାକୁ ଯାଅନ୍ତୁ।

ଆପଣ ରାତିରେ କେଶ ସଫା କରୁଛନ୍ତି କି? ସାବଧାନ ! ଏହା ଆପଣଙ୍କ କେଶ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇଥାଏ washing hair

ପଢନ୍ତୁ;

ଅଯୋଧ୍ୟାର ବିବାଦୀୟ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି : କହିଲେ ଏହା ହେଉଛି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଜମି ବିବାଦ

Related posts

ଆପଣଙ୍କ ପୋଷାକରୁ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ବାହାରୁଛି କି ? ତାହାଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଟିପ୍ସ

Krishna Kumar Manoj

ସକାଳୁ ଉଠି ଖାଲି ପେଟରେ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଆମକୁ କି ଫାଇଦା ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Krishna Kumar Manoj

ବିବାହର ପ୍ରଥମ ରାତିରେ ଜୀବନ ସାଥି ସହ କ’ଣ କଥା ହେବା ଉଚିତ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More