LIFESTYLE

ପୋଡା ତେଲରେ ରୋଷେଇ କରୁଛନ୍ତି କି ?ତେବେ ସାବଧାନ,କର୍କଟ ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି

ରୋଷେଇ ବେଳେ ସାବଧାନ

ଥରେ ରୋଷେଇ ପରେ ବଳକା ତେଲକୁ ଅନେକ ଲୋକ ଆଉ ଥରେ ରୋଷେଇରେ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବହୁତ କ୍ଷତି କାରକ ହୋଇପାରେ । ଏହି ପୋଡା ତେଲକୁ ପୁଣି ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଏ । ଏହାଦ୍ୱାରା କର୍କଟ ରୋଗ  ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ । ଏହି ତେଲକୁ ଅନେକ ଥର ଗରମ କରିବା ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇ ଥାଏ ।

ପୋଡା ତେଲରେ ଧିରେ ଧିରେ ଫ୍ରି ରେଡିକଲ୍ସର ତିଆରି ହେବାକୁ ଲାଗେ । ଏହି ରେଡିକଲ୍ସ ବାହାରିବାରେ ତେଲରେ ଆଣ୍ଟି ଅକ୍ସିଡେଂଟର ମାତ୍ରା ସରିଯାଏ । ଏହି ତେଲ ସରୀରରେ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରାଲର ସ୍ତରକୁ ବଢାଇଥାଏ । ଖାଲି ଏତିକି ନୁହେଁ ଏହାର ସେବନରେ ଏସିଡିଟି ଓ ହୃଦରୋଗ ବି ହୋଇପାରେ ।

ଏଣୁ ରୋଷେଇ ବେଳେ ଆପଣ ସାବଧାନ ହେବା ଜରୁରି । ପୋଡା ତେଲକୁ ବରଂ ବାହାରେ ଢାଳି ଦିଅନ୍ତୁ , କିନ୍ତୁ ଲୋଭର ବଶବର୍ତ୍ତୀ ହୋଇ ଏମିତି ଭୁଲ୍ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଆଉ ଥରେ ରୋଗଗ୍ରାସ କଲେ ବିପଦରେ ପଡିପାରନ୍ତି ଆପଣ । ଆଉ ମଧ୍ୟ ବାହାର ହୋଟେଲର ଖାଦ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ଦୂର କରନ୍ତି । କାରଣ ପୋଡା ତେଲ ଅନେକ ଦୋକାନୀ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ କାହିଁକି ହୋଇଥାଏ ?

Related posts

ନିୟମିତ ଲେମ୍ବୁପାଣି ପିଉଛନ୍ତି କି? ସାବଧାନ! ନଚେତ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି ଅସୁବିଧାରେ

ENO Beuro

ଶୀତ ଋତୁରେ ସାଜସଜା ସହିତ ଘରକୁ ଉଷୁମ ରଖିବାର ପ୍ରକୃତିକ ଉପାୟ

ENO Beuro

ନିୟମିତ ଲିପଷ୍ଟିକ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବାର ସଠିକ୍ ପ୍ରଣାଳୀ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More