LIFESTYLE

ବଡି ବିଲଡିଂ ବନେଇବା ପାଇଁ ଏହି ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ

ଛତୁ ଖାଆନ୍ତୁ ଶରୀରରେ ପ୍ରୋଟିନ ମାତ୍ରା ବଢାନ୍ତୁ

ସମସ୍ତେ ଚାହାଁନ୍ତି ନିଜର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଶରୀରକୁ ସୁନ୍ଦର ରଖିବାକୁ । ବିଶେଷ କରି ବଡିକୁ ନେଇ ଆଜିର ଯୁବପିଢି ଚିନ୍ତାରେ ଥାଆନ୍ତି । କେତେକ ଜିମ ଜାଆନ୍ତି ତ କେତେକ ଶୀଘ୍ର ବଡି ବନେଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୋଟିନ ପାଉଡର ଖାଆନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଆପଣକୁ ଏମିତି ଏକ ଖାଦ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଶରୀରର ପ୍ରୋଟିନ ବଢାଇବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏପରି ଏକ  ଖାଦ୍ୟ ଉପରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ବଡି ବନେଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ।

ଛତୁ ହେଉଛି ଏମିତି ଏକ ଖାଦ୍ୟ ,ଯାହା ଶରୀରକୁ ଖୁବ୍ ପ୍ରୋଟିନ ଦେଇଥାଏ । ଏହା ଖୁବ୍ ସୁସ୍ୱାଦୁ ସହ ଶରୀର ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ମଧ୍ୟ । ଏହା ଶାକାହାରୀ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁବ୍ ଲାଭଦାୟକ । ୬ଟି ଅଣ୍ଡାରେ ଯେତିକି ପ୍ରୋଟିନ୍ ଥାଏ ,୧୦୦ଗ୍ରାମ୍ ଛତୁରେ ସେତିକି ପ୍ରୋଟିନ ମିଳିଥାଏ । ଏହା ପ୍ରୋଟେଷ୍ଟ ଓ ବ୍ରେଷ୍ଟ କ୍ୟାନସରରୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇଥାଏ । ଛତୁ ସେହିସବୁ ଜିନିଷ ଦେଇଥାଏ ,ଯାହା ଜଣେ ମଧୁମେହ ରୋଗୀ ପାଇଁ ଦରକାର ।

ଏହାଛଡା ଆପଣ ଯଦି ଜିମ୍ ଯାଉଛନ୍ତି ତ ଅତିଶୀଘ୍ର ଛତୁକୁ ନିଜ ଖାଦ୍ୟରେ ସାମିଲ କରନ୍ତୁ । ଆଉ ଶରୀରରେ ପୋଟ୍ରିନର ମାତ୍ରା ବଢାନ୍ତୁ । ଦେଖିବେ ଆପଣ ଖୁବ କମ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବଡି ବନେଇ ପାରିବେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଅମୀରଙ୍କ ପରେ ଚୀନରେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ସିନେମା , ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଜବରଦସ୍ତ କଲେକ୍ସନ

Related posts

ପାର୍ଟିରେ ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ନଜର ପକାନ୍ତୁ ଏହି ୭ଟି ଟିପ୍ସ ଉପରେ

ENO Beuro

କଳାଜିରାର ବ୍ୟବହାର କରି କିପରି ନିଜର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ଟିପ୍ସ

ENO Beuro

ଷ୍ଟୋନ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିଥାଏ ତେଜପତ୍ର! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ଉପକାରିତା ସମ୍ପର୍କରେ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More