LIFESTYLE

ତରଭୁଜ ମଂଜି ବହୁତ ରୋଗକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ ; ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ଫାଇଦା ବିଷୟରେ

ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ତରଭୁଜରେ ଜଳ ଭରପୁର ଥାଏ  । କିନ୍ତୁ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ମଂଜିର ଫାଇଦା ବିଷୟରେ ଖୁବ କମ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର କିଛି  ଫାଇଦା ବିଷୟରେ ;

  1. ତରଭୁଜ ମଂଜିରେ ଓମେଗା ଥ୍ରୀ ଏସିଡ ଭରପୁର ମାତ୍ରାରେ ରହିଥାଏ । ଯାହା ହୃଦୟ ସହିତ ଜଡ଼ିତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ।
  2.  ତରଭୁଜ ମଂଜିରେ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଭିଟାମିନ ଏ ଓ ସି ରହିଥାଏ । ଏଥିରେ ଥିବା ଭିଟାମିନ ଏ ଆଖି ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ ।
  3.  ଏହାର  ମଂଜିକୁ ମିଠା ତିଆରି କରିବାରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଏହାର ସ୍ୱାଦ ବଢିଥାଏ । କାରଣ ଏହା ଯେତିକି ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ସେତିକି ହିତକାରୀ ମଧ୍ୟ।
  4. ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଏଭଳି ଖଣିଜ ପଦାର୍ଥ ରହିଥାଏ ଯାହା ଆସିଡିଟି ଭଲ କରେ ଏବଂ ପାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ ।
  5. ଟାଇପ-ଟୁ ମଧୁମେହରେ ତରଭୁଜ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ନିୟମିତ ଭାବରେ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ମଧୁମେହ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ମଧୁମେହ ହୋଇନଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରତିରୋଧକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।
  6. ଏଥିରେ ୩ରୁ ୬ ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରୋଟିନ ରହିଥାଏ । ତେଣୁ ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରୋଟିନର ଅନୁପସ୍ଥିତି ପୂରଣ ହୋଇଥାଏ । କାରଣ ମାଂସପେଶୀ ନିର୍ମାଣରେ ପ୍ରୋଟିନର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।
  7.  ତରଭୁଜରେ ଖୁବ କମ ପରିମାଣର ସୋଡିୟମ ରହିଛି । ଏହା ଫ୍ୟାଟ ଏବଂ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ବହୁ ଦୂରରେ ।ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଏହା ଓଜନ କମାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଜାନୁଆରି ୩୧ ତାରିଖରେ ଚନ୍ଦ୍ରର ଏକ ଭିନ୍ନ ରୂପ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାକୁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ରହିଛି କି ପ୍ରକାରର ଧାରଣା !

 

Related posts

ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତ : ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଭେଣ୍ଡି କେତେ ଉପଯୋଗୀ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ରକ୍ତଚାପଜନିତ ଅସୁବିଧାକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ଖାଆନ୍ତୁ “ରାଶି ଲଡୁ” ,ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା କେଉଁ କେଉଁ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ?

ENO Beuro

ଆସୁଛି ନବରାତ୍ରି, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ନବରାତ୍ରିରେ ମା’ ଦୁର୍ଗା ଙ୍କୁ କିପରି କରିବେ ଆରାଧନା

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More