LIFESTYLE

ଗୋଲମରିଚ ଅନେକ ରୋଗ ଭଲ କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ ,ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଫାଇଦା ବିଷୟରେ

ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମୟରେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଗୋଲମରିଚକୁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ । କେବଳ କଳା ଗୋଲମରିଚ ନୁହେଁ ବରଂ ଧଳା ଗୋଲମରିଚ ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଫ୍ଲେବୋନୋଇଡ, ଭିଟାମିନ ଏବଂ ଆଂଟି ଅକ୍ସିଡାଂଟ ଭଳି ଗୁଣରେ ଭରପୁର ଧଳା ଗୋଲମରିଚ କେତେକ ରୋଗ ଭଲ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଗୋଲମରିଚର ଫାଇଦା ବିଷୟରେ ;

ଖାଦ୍ୟରେ ଗୋଲମରିଚ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ପାଚନ ଜନିତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ଏଥିରେ ଥିବା ହାଇଡ୍ରୋକ୍ଲୋରିକ ଏସିଡ ଗ୍ୟାସ,ଏସିଡିଟି,ଅଲ୍ସର ଏବଂ ପେଟ ଇନଫେକସନ ଆଦି ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ ।ପ୍ରତିଦିନ ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ଥିବା ବ୍ୟର୍ଥ ପଦାର୍ଥ ୟୁରିନ ଦ୍ୱାରା ବାହାରିଯାଏ । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ହୃଦୟ ଜନିତ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଇ ନଥାଏ ।

ମେଥି,ହଳଦୀ ଏବଂ ଗୋଲମରିଚକୁ ଦୁଗ୍ଧରେ ମିଶାଇ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ମଧୁମେହ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ।

ଧଳା ଗୋଲମରିଚ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆଣ୍ଡୁ ଗଣ୍ଡି ସମସ୍ୟା ଏବଂ ମାଂସପେଶୀ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।

ଏକ ଗବେଶଣାରୁ ଜଣାପଡିଛି ଧଳା ଗୋଲରିଚ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କର୍କଟ ଭଳି ରୋଗ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହୋଇପାରେ । ଏଥିରେ ଥିବା ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ହାନିକାରକ କର୍କଟ କୋଷକୁ ପୁରାପୁରି ନିପାତ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେଇଥାଏ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ କର୍କଟ କୋଷର ବଂଶବୃଦ୍ଦି କରିବାକୁ ଦେଇନଥାଏ ।

ମହୁ ସହିତ ଗୋଲମରିଚ ମିଶାଇ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଥଣ୍ଡା,କାଶ ଆଦି ସମସ୍ୟାରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ । ଏଥିରେ ଥିବା ଆଂଟି ବାୟୋଟିକ ଗୁଣ ଶରୀରକୁ ଗରମ କରେ ଏବଂ ଥଣ୍ଡା ଆଦି ଭଲ କରେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ସବୁ ମନୋକାମନା ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ,ପାଠ କରନ୍ତୁ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କର ଏହି ମନ୍ତ୍ର

Related posts

ବୟସ ଅନୁସାରେ କେତେ ସମୟ ଶୋଇବା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ପାଇଁ ଭଲ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

ଚର୍ମ ଜନିତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ପୁରୁଷଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର

ENO Beuro

ପ୍ରତିଦିନ ବନ୍ଧାକୋବିର ଜୁସ୍ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା କ’ଣ ହୁଏ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More