Featured

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା, ତମ୍ୱା ପାତ୍ରରେ ପାଣି କିମ୍ବା ତାମ୍ରଜଳ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ କି ସୁଫଳ ମିଳିବ

ତମ୍ୱା ପାତ୍ରରେ ରହିଥିବା ଜଳକୁ ତାମ୍ରଜଳ’ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥାଏ । ତମ୍ୱା ପାତ୍ରରେ ପାଣି ପିଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପକ୍ଷେ ବେଶ ହିତକର । ଏହି ପାତ୍ରରେ ପାଣି ରଖି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ପ୍ରକାରର ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।

ଏହାକୁ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରର ଅନେକ ରୋଗ ବିନା ଔଷଧରେ ଠିକ୍‌ ହୋଇଯାଇଥାଏ । ଏହାଛଡ଼ା ଏହା ଶରୀରରେ ଥିବା ବିଷାକ୍ତ ତତ୍ତ୍ୱଗୁଡ଼ିକୁ ବାହାର କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ ।

ଆପଣ ଜଳକୁ ଦୀର୍ଘ ୮ ଘଣ୍ଟା ଧରି ତମ୍ୱା ପାତ୍ରରେ ରଖିବେ  କିମ୍ବା ରାତିରେ ରଖି ସକାଳୁ ପିଇବେ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଫଳ ମିଳିବ ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା, ତମ୍ୱା ପାତ୍ରରେ ପାଣି କିମ୍ବା ତାମ୍ରଜଳ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ କି ସୁଫଳ ମିଳିବ ।

୧- ତମ୍ୱାପାତ୍ରର ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରେ ଥିବା ତମ୍ୱାର କମି ପୁରା ହୋଇଥାଏ । ଏହାଫଳରେ ରୋଗ ସୃଷ୍ଟିକାରୀ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆଠାରୁ ଶରୀରକୁ ରକ୍ଷା ମିଳିଥାଏ।

୨- ଏହି ପାଣି ଗଣ୍ଠିବାତ ଜନିତ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ । ତାମ୍ରପାତ୍ରରେ ଥିବା ଜଳ ଶରୀରରେ ୟୁରିକ ଏସିଡ଼କୁ କମ୍‌ କରିଥାଏ । ଯାହାଫଳରେ ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ଜନିତ ରୋଗରୁ ଉପଶମ ମିଳିଥାଏ ।

୩- ଏନିମିଆ ଅଥବା ରକ୍ତହିନତା ପରି ରୋଗରୁ ତିରିଶ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାମାନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଭାବେ ଦେଖାଯାଇଥାଏ । ଏହି ରୋଗୀମାନେ ଏହି ଜଳକୁ ନିୟମିତ ସେବନ କରିବା ଉଚିତ୍‌ ।

୪- ତାମ୍ରଜଳରେ ଭରପୁର ମାତ୍ରାରେ ଆଣ୍ଟି-ଅକ୍ସାଇଡ଼ ରହିଥାଏ ଯାହାକି କ୍ୟାନ୍ସର ପରି ରୋଗସହ ଲଢ଼ଇବା ପାଇଁ ବେଶ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ ।

୫- ତାମ୍ରଜଳ କଫପିତ୍ତ ଏବଂ ବାତ ପରି ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିଥାଏ ।

୬- ପାଚନ ସମ୍ପନ୍ଧୀୟ ଅସୁବିଧାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ବେଶ ଭଲ ଉପାୟ ହେଉଛି ତାମ୍ରଜଳ ସେବନ ।

୭- ତାମ୍ରପାତ୍ରରେ ରହିଥିବା ଜଳ ଗ୍ୟାସ ଏବଂ ଆସିଡ଼ିଟି ପାଇଁ ବେଶ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥିବା ହେତୁ ଏହାକୁ ନିୟମିତ ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ସେବନ କରନ୍ତୁ ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା, ତମ୍ୱା ପାତ୍ରରେ ପାଣି କିମ୍ବା ତାମ୍ରଜଳ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ କି ସୁଫଳ ମିଳିବ

Related posts

ମୋବାଇଲ ନମ୍ବରର ପରିବର୍ତ୍ତନ: ୧୦ଅଙ୍କ ପରିବର୍ତ୍ତେ ହେବ ୧୩ଅଙ୍କ

ENO Beuro

Bahuda Yatra, The Grand Return Journey Of Three Chariots – LIVE from Puri

ENO Beuro

ଜାଣନ୍ତୁ ଏପରି କିଛି ପନିପରିବା ଓ ଫଳ ବିଷୟରେ ଯାହାର ଚୋପା ଆପଣଙ୍କୁ ରଖିବ ନିରୋଗ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More