LIFESTYLE

ବିଭିନ୍ନ ରୋଗରୁ ଉପସମ ପାଇଁ ନିୟମିତ ସକାଳୁ ଖାଆନ୍ତୁ ବାଦାମ

ନିୟମିତ ସକାଳୁ ବାଦାମ ଖାଇଲେ କ’ଣ ଲାଭ ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ପାଇଁ ଆମେ ବହୁତ କିଛି ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରିଥାଉ । ଯଦି ଆମେ ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟକୁ ଖାଇବା ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ରୂପେ ଆମ ଶରୀର ସୁସ୍ଥ ରହିବ । ଯଦି ଆପଣ ନିୟମିତ ସକାଳୁ ସାତଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାଦାମ ଖାଇବେ ତ ସବୁ ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କର ଦୂର ହେଇଯିବ ।

ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟକଦିନ ସକାଳୁ ୪ ଗୋଟି ବାଦାମର ସେବନ କରିବା ଉଚିତ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଫାଇଦା ମିଳିବ ।  ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ରୋଗରୁ ଉପସମ ଦେଇଥାଏ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ପୌଷ୍ଟିକ ଜିନିଷ ବାଦାମ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା କି ଆମ ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିଥାଏ ।

ମଧୁମେହ :-  ଯଦି ଆପଣ ମଧୁମେହ ପରି ସମସ୍ୟା ରେ ପଡିଛନ୍ତି ତେବେ ସୁଗାର ଶରୀରର ଇନ୍ସୁଲିନକୁ ବଢିବାକୁ ଦେଇ ନ ଥାଏ ।  କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଏହି ବାଦାମକୁ ନିୟମିତ ଅଭ୍ୟାସ କରନ୍ତି ତେବେ ମଧୁମେହ ନିଶ୍ଚିତ ରୂପେ ଦୂରେଇଯିବ ।

ଅଂଟା ବିନ୍ଧା :- ସାଧାରଣ ଭାବରେ ଯଦି ଆପଣ ସାତ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଗଡ଼ର ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟ ରେ ବାଦାମ ଖାଇବେ ତ ନିଶ୍ଚିତ ରୂପେ ଆପଣଙ୍କର ଅଣ୍ଟା  ଦରଜ ପରି ସମସ୍ୟା ରହିବ ନାହିଁ ।

ରକ୍ତ ଚାପ :-  ଆଜିକା ସମୟରେ ଅନେକ ଲୋକେ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଁଇ ଅନେକ ପନ୍ଥା ଅବଲମ୍ବନ କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏତେ ମାତ୍ରା ରେ ଉପକୃତ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ ।  ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ରହିଛି ତେବେ ଆପଣ ନିୟମିତ ୨ଟି ବାଦାମ ଖାଆନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ରକ୍ତ ଚାପ କମ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଉପାୟକୁ ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତୁ ଦେଖିବେ ଏହାର ଚମତ୍କାରିତା ।

ଓଜନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ :- ପ୍ରତିଦିନ ବାଦାମ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଓଜନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ ।
ବିଭିନ୍ନ ରୋଗରୁ ଉପସମ ପାଇଁ ନିୟମିତ ସକାଳୁ ଖାଆନ୍ତୁ ବାଦାମ Almands
ପଢନ୍ତୁ ;

ହୋଲି ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କୁ କେମିତି ପୂଜା କଲେ କଟିବ ଗ୍ରହ ଦୋଷ ଜାଣନ୍ତୁ

Related posts

ଅଫିସରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ କରିବା ପରେ ନିଦ ଲାଗୁଛି କି ? ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ କ’ଣ

Krishna Kumar Manoj

ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ !

Krishna Kumar Manoj

ଗଣ୍ଠିସ୍ଥାନ ରୁ କଳାଦାଗ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଚାହାନ୍ତି ? ଆପଣାନ୍ତୁ କେତୋଟି ସହଜ ଉପାୟ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More