LIFESTYLE

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ନଡିଆ ତେଲ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କାହିଁକି ଲାଭଦାୟାକ

ନଡିଆ ଖାଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପକ୍ଷେ ହିତକର । ଆଉ ଏହାର ତେଲକୁ କେବଳ କେଶର ସୌନ୍ଦର୍ୟ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ କଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି ନଡିଆ ତେଲରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଲେ ଅନେକ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ ।

ନଡିଆ ତେଲର ଉପକାରିତା

ନିକଟରେ ଏକ ପରୀକ୍ଷାରୁ ଜଣାପଡିଛି ନଡିଆ ତେଲ ଏଲଜାଇମର୍ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ । ଅଲଗା ତେଲ ଅପେକ୍ଷା ନଡିଆ ତେଲରେ କମ୍ ଫ୍ୟାଟ୍ ଥାଏ । ତେଣୁ ଏଥିରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଖାଦ୍ୟ ଓଜନ କମାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ।

ଅନେକ ଲୋକ କୁହନ୍ତି ହୃତପିଣ୍ଡ ପାଇଁ ନଡିଆ ତେଲ ଭଲ ନୁହେଁ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଧାରଣା ଭୂଲ୍ । ନଡିଆ ତେଲରେ ଲଉରିକ୍ ଏସିଡ୍ ଅଧିକ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ ।

ଥାଇରଏଡ୍ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁ ଉପକାରୀ ନଡିଆ ତେଲ । କାରଣ ଏହି ତେଲ ଥାଇରଏଡକୁ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାକୁ ହେଲେ ଇମ୍ୟୁନିଟି ମଜଭୂତ ହେବା ଦରକାର । ଏହି ତେଲରେ ଥିବା ମିନେରାଲ୍ସ ଶରୀରର ଇମ୍ୟୁନିଟି ବଢାଇବା ସହ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆଜିର ଯୁବପିଢୀ ଲିଭ୍ ଇନ୍ ସଂପର୍କକୁ କାହିଁକି ଆପଣାଉଛନ୍ତି ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

 

Related posts

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କିପରି କରିବା

ENO Beuro

କଳା ଦାଗ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ କି? ତେବେ ଏହାକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର

ENO Beuro

ସକାଳ ଜଳଖିଆ ଖାଇବା ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ ଉପଯୋଗୀ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More