News

କାଶ୍ମୀର ଘାଟି ପୁଣି ଅଶାନ୍ତ:ନମାଜ ପାଠ ପରେ ପୁଲିସ ଓ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ସମର୍ଥକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ

stone

ଉଡ଼ିଲା ପାକିସ୍ତାନ ପତକା

ଆଜି ହେଉଛି ଇଦ-ଉଲ-ଜୁହା । ଆଉ ଏହି ସମୟରେ କାଶ୍ମୀର ଘାଟି ପୁଣି ଅଶାନ୍ତ ହୋଇଛି । ଅନନ୍ତନାଗରେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କ ଉପରକୁ ପଥରମାଡ କରିଛନ୍ତି ଅସାମାଜିକ ତତ୍ୱ । ଫଳରେ ଅଶାନ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଶାନ୍ତ କରିବାକୁ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ବଳ ପ୍ରୟୋଗ କରିବାକୁ ପଡିଛି । ଶ୍ରୀନଗରରେ ବକରଦିରେ ପୂରା ଘାଟିରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯିବା ସହ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ସମର୍ଥକ ଅଶାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । ନମାଜ ପାଠ ପରେ ପୋଲିସ ଓ ବିଚ୍ଛନ୍ନତାବାଦୀ ସମର୍ଥକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଛି।

stone

ଫୁଟେଜ୍‌ରେ ଦେଖା ଯାଉଛି, ପ୍ରତିବାଦକାରୀମାନେ ‘ମୁସା ଆର୍ମି’ ଲେଖାଥିବା କଳା ପତାକା ଧରି ଥିଲେ। ଅଲ୍‌-କାଏଦାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଥିବା ଏକ ସଂଗଠନର ମୁଖ୍ୟ ଜାକିର ମୁସାଙ୍କୁ ଏମାନେ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା କଥା କୁହାଯାଉଛି। ପରେ ନିରାପତ୍ତା ବଳ ଏବଂ ପ୍ରତିବାଦକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଡ଼ ସଂଘର୍ଷ ଘଟିଥିଲା

ବିକ୍ଷୋଭକାରୀମାନେ ପାକିସ୍ତାନ ଓ ଆଇଏଇଆଏସର ପତାକା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତିା ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବର୍ତମାନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶାସନ ଅଧିନରେ ରହିଛି । ଗତକାଲି ହିଁ ସତପାଲ ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟର ନୂଆ ରାଜ୍ୟପାଳ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ;ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତର ଯାଂଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା:୪ ମୁଖ୍ୟ ବିମ୍ ରେ ଫାଟ

Related posts

ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ରାଧାନାଥ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକ

ENO Beuro

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା:ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ

ENO Beuro

ଓଡ଼ିଶା ସୀମାରେ ବାୟୁସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ : ପାଇଲଟ ଗୁରୁତର

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment