LIFESTYLE

ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସରଳ ଉପାୟ

ଉଚ୍ଚତା ବଢାଇବା ପାଇଁ ଟିପ୍ସ

ଧୀରେ ଧୀରେ ସମୟ ବଦଳିବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଉଚ୍ଚତାର ଚାହିଦା ଯେପରି ବଢ଼ି ବଢ଼ି ଚାଲିଛି ।ଆଜିକାଲି ଯେପରି ଉଚ୍ଚତା ସମସ୍ତଙ୍କର ପ୍ରାଥମିକତା ହୋଇଗଲାଣି । ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଯେତେ ବି ଭଲ ହୋଇଥାଉ ପଛେ ମାତ୍ର ଯଦି ଉଚ୍ଚତା ଟିକେ କମ୍‌ ଅଛି ତ ତାହା ଆଖିକୁ ଦିଶେ ନାହିଁ ।

କମ୍‌ ଉଚ୍ଚତା ବିଶିଷ୍ଟ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ସେପରି ଅନ୍ୟକୁ ଏତେଟା ଆକର୍ଷିତ କରିନଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ  ଜାଣିବା କେଉଁ ସରଳ ଉପାୟ ଦ୍ୱାରା ଆମେ ଆମର ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି କରିପାରିବା । ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ କି ୩୫ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇ ପାରେ ।

ପିଟ୍ୟୁଟାରି ଗ୍ଲାଣ୍ଡ୍‌ ଉପରେ ଉଚ୍ଚତା ନିର୍ଭର କରେ। ଏହି ଗ୍ଲାଣ୍ଡ୍‌ ଖପୁରିର ମଧ୍ୟ ଭାଗ ଅର୍ଥାତ ନାକ ସିଧାରେ ରହିଛି । ସେହି ଗ୍ଲାଣ୍ଡ୍‌ ସଂପ୍ରସାରିତ କରି ଉଚ୍ଚତା ବଢ଼ାଯାଇ ପାରିବ। ଏହି ପିଟ୍ୟୁଟାରି ଗ୍ଲାଣ୍ଡ୍‌କୁ ସଂପ୍ରସାରିତ କରିବା ପାଇଁ ଧ୍ୟାନ କରିବା ନିହାତି ଦରକାର । ତେଣୁ ଉଚ୍ଚତା ବଢ଼ାଇବାରେ ଧ୍ୟାନ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରେ। ଦିନକୁ ମାତ୍ର ୫-୧୦ ମିନିଟ୍‌ ଧ୍ୟାନ୍‌ କରନ୍ତୁ । ୩ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ଆଶାପୂର୍ବକ ଫଳାଫଳା ନିଶ୍ଚୟ ପାଇଯିବେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ମିଠା ଖାଇବା ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ ଉପଯୋଗୀ ଜାଣନ୍ତୁ

Related posts

କେଶରେ ଚମକ ଆଣିବାକୁ ଚାହୁଛନ୍ତି କି ?ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ENO Beuro

କ୍ଷୀରରେ ଗୁଡ ମିଶାଇ ପିଇବାଦ୍ଵାରା ମିଳିଥାଏ ଏହିସବୁ ଫାଇଦା! ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ଚେହେରାର ଚମକ ବଢାଇଥାଏ କଦଳୀ ଚୋପା! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ବିଭିନ୍ନ ଗୁଣ ସମ୍ପର୍କରେ

ENO Beuro

Leave a Comment