LIFESTYLE

ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସରଳ ଉପାୟ

ଉଚ୍ଚତା ବଢାଇବା ପାଇଁ ଟିପ୍ସ

ଧୀରେ ଧୀରେ ସମୟ ବଦଳିବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଉଚ୍ଚତାର ଚାହିଦା ଯେପରି ବଢ଼ି ବଢ଼ି ଚାଲିଛି ।ଆଜିକାଲି ଯେପରି ଉଚ୍ଚତା ସମସ୍ତଙ୍କର ପ୍ରାଥମିକତା ହୋଇଗଲାଣି । ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଯେତେ ବି ଭଲ ହୋଇଥାଉ ପଛେ ମାତ୍ର ଯଦି ଉଚ୍ଚତା ଟିକେ କମ୍‌ ଅଛି ତ ତାହା ଆଖିକୁ ଦିଶେ ନାହିଁ ।

କମ୍‌ ଉଚ୍ଚତା ବିଶିଷ୍ଟ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ସେପରି ଅନ୍ୟକୁ ଏତେଟା ଆକର୍ଷିତ କରିନଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ  ଜାଣିବା କେଉଁ ସରଳ ଉପାୟ ଦ୍ୱାରା ଆମେ ଆମର ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି କରିପାରିବା । ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ କି ୩୫ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇ ପାରେ ।

ପିଟ୍ୟୁଟାରି ଗ୍ଲାଣ୍ଡ୍‌ ଉପରେ ଉଚ୍ଚତା ନିର୍ଭର କରେ। ଏହି ଗ୍ଲାଣ୍ଡ୍‌ ଖପୁରିର ମଧ୍ୟ ଭାଗ ଅର୍ଥାତ ନାକ ସିଧାରେ ରହିଛି । ସେହି ଗ୍ଲାଣ୍ଡ୍‌ ସଂପ୍ରସାରିତ କରି ଉଚ୍ଚତା ବଢ଼ାଯାଇ ପାରିବ। ଏହି ପିଟ୍ୟୁଟାରି ଗ୍ଲାଣ୍ଡ୍‌କୁ ସଂପ୍ରସାରିତ କରିବା ପାଇଁ ଧ୍ୟାନ କରିବା ନିହାତି ଦରକାର । ତେଣୁ ଉଚ୍ଚତା ବଢ଼ାଇବାରେ ଧ୍ୟାନ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରେ। ଦିନକୁ ମାତ୍ର ୫-୧୦ ମିନିଟ୍‌ ଧ୍ୟାନ୍‌ କରନ୍ତୁ । ୩ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ଆଶାପୂର୍ବକ ଫଳାଫଳା ନିଶ୍ଚୟ ପାଇଯିବେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ମିଠା ଖାଇବା ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ ଉପଯୋଗୀ ଜାଣନ୍ତୁ

Related posts

ମାଛ କଣ୍ଟା ଗଳାରେ ଲାଗିଥିଲେ ତୁରନ୍ତ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ENO Beuro

ମୋଟା ପଣ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି ? ଓଜନ କମାଇବାକୁ ପିଅନ୍ତୁ ଏହି ପାନୀୟ

ENO Beuro

ବର୍ଷା ଦିନେ କେଉଁ ଜିନିଷ ଖାଇବା ଉଚିତ ଏବଂ ଅନୁଚିତ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More